امام جمعه بروجرد خبرداد

خبرگزاری لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: سال گذشته در شهرستان بروجرد ۲ هزار و ۶۲۰ نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند که ۹۸ درصد آنها جوان بودند.

به گزارش خبرگزاری لرستان خبر از  بروجرد،   حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امروز   درجلسه برنامه ریزی آیین اعتکاف در بروجرد اظهار کرد: در سال های قبل از اقنلاب اعتکاف به فراموشی رفته بود و با پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر سنت های الهی ترویج شد.

وی با بیان اینکه بررسیها نشان می دهد که ۹۸ درصد شرکت کنندگان در آیین اعتکاف جوانان هستند، افزود: اعتکاف یکی از عوامل مهم ارتقامعنویت در بین جامعه و جوانان است.

وی تصریح کرد: با توجه به استقبال بی نظیر جوانان از سنت حسنه اعتکاف می توان با سرمایه گذاری بیشتر در این بخش به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن پرداخت.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: سال گذشته در شهرستان بروجرد دو هزارو ۶۲۰ نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند که ۹۸ درصد آنها جوان بودند.

وی عنوان کرد: ایجاد زمینه برای اقدامات فرهنگی ویژه جوانان وظیفه مسوولان نظام است زیرا دشمن برای انحراف جوانان میلیاردها دلار هزینه می کند.

وی اظهار کرد: باید از ظرفیت اعتکاف به خوبی برای گرایش بیشتر جوانان به دین و معنویت استفاده کرد.

حجت الاسلام ترابی گفت: ستاد اعتکاف شهرستان بروجرد در سالهای اخیر رتبه اول را در سطح استان داشته است.

منوچهر فراقی معاون استاندار و فرماندار ویژه بروجرد نیز دراین جلسه گفت: دشمن با بهره گیری از شبکه های ماهواره ای که چهار هزار شبکه آن در ایران قابل دریافت است به جنگ نرم با جوانان روی آورده است.

فراقی افزود: باید در سال اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریت جهادی باید به مبارزه باشبیحون فرهنگی دشمن پرداخته و دشمنان را در راه رسیدن به اهداف پوچ خود ناکام بگذاریم.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات