امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: تعداد مساجد در مرکز شهر و بافت قدیمی شهر نشان می دهد که مردم در گذشته اهتمام ویژه ای به مسجد سازی داشته اند که این امر طی سالهای گذشته کمرنگ شده است.

لرستان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین'حسن ترابی' روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد افزود: در حال حاضر 262 مسجد در شهرستان بروجرد وجود دارد که 87 مسجد آن در شهر و بقیه در روستاها واقع شده اند.
 

وی اضافه کرد: از این تعداد تنها در 69 مسجد نماز جماعت اقامه می شود و 53 مسجد امام جماعت روحانی دارند و 16 مسجد نیز امام جماعت شخصی دارند که در تابستان و مناسبتهای دینی که اعزام مبلغان در کشور انجام می شود، این مساجد نیز از امام جماعت روحانی استفاده می کنند.
 

به گفته وی از 69 مسجدی که در شهرستان بروجرد نماز جماعت دارند، در 11 مسجد نماز جماعت صبح و در 56 مسجد نماز ظهر و عصر و در هر 69 مسجد نماز مغرب و عشا اقامه می شود.


وی افزود: شهرکهای تازه تاسیس شهرستان نیز اغلب فاقد مسجد بوده که در شهرک اندیشه که وسعتی به بزرگی خود شهر دارد، چهار مسجد وجود دارد.
 

در ادامه نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به برخی کمبودها و نواقص در مساجد بروجرد اشاره کرد و گفت: هیات امنای برخی مساجد به لحاظ شرایط سنی توان تعامل با مردم را ندارد و برخی نیز مانع حضور نسل جوان در مساجد می شوند.
 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات