مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:‌ شهید چاغروند با ایثار و از خودگذشتگی و نپذیرفتن فشار دشمن مبنی بر اینکه به امام راحل توهین کند سرش از تن جدا شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

لرستان خبر، مراد روشنی ظهر امروز در یادواره سی و چهارمین سالروز شهادت سرلشکر شهید خلبان غلامرضا چاغروند که در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، گفت: نوجوانان و جوانان ایران اسلامی باید بدانند که میراث‌دار چه کسانی هستند از این رو فرهنگ ایثار و شهادت باید به خوبی به نسل جوان منتقل شود.

 

وی عنوان داشت:‌ در دنیای امروز شاهد تقابل اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکایی هستیم که در این عرصه وظیفه جوانان است که با تکیه بر فرامین رهبری و عمل به آموزه‌های دینی ضمن تقویت روحیه شهادت و ایثارگری میراث‌دار فرهنگ شهدا باشند و در مقابل اندیشه‌های اسلام آمریکایی مقابله و ایستادگی کنند.

 

روشنی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ شهدای ما به خصوص شهید خلبان چاغروند از حریم ولایت و امامت نه با زبان تئوری و نظری بلکه در مقام عمل جانانه دفاع کرد و همچون سید و سالار شهیدان سر را از بدنش جدا کردند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: سرلشکر شهید چاغروند برای همه مسلمانان، رزمندگان، دین‌داران، ایرانیان و به خصوص مردم لرستان آبروداری کرد.

 

روشنی تصریح کرد:‌ حفاظت و حراست از میراث شهدا وظیفه جوانان است که باید به خوبی از آنها حفاظت کنند.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، در ادامه افزود:‌ امروز روز عرفه است و این روز اصل و اساس دین و ولایت است که مصادف شده با سالروز شهادت شهید چاغروند، همان روزی که امام حسین(ع) دعای عرفه را خواند و به سمت کربلا و نینوا حرکت کرد تا در کربلا به شهادت رسید.

 

در این مراسم از سند هویتی شهید خلبان سرلشکر غلامرضا چاغروند توسط اداره کل ثبت احوال استان لرستان رونمایی شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات