امام جمعه بروجرد:

لرستان خبر: امام جمعه بروجرد گفت: خروجی عزاداری‌ها باید در نماز ظهر عاشورا تجلی یابد هیئت‎های مذهبی با حضور در صفوف و توجه به نماز ظهر عاشورا نقش آفرینی خود را تکمیل کنند. باید شرایط برای حضور حداکثری نمازگزاران فراهم شود.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام حسن ترابی روز گذشته در جمع هیئت‌های مذهبی بروجرد خاطر نشان کرد: خروجی عزاداری‌ها باید در نماز ظهر عاشورا تجلی یابد هیئتهای مذهبی با حضور در صفوف و توجه به نماز ظهر عاشورا نقش آفرینی خود را تکمیل کنند. باید شرایط برای حضور حداکثری نمازگزاران فراهم شود.

 

وی تأکید کرد: مسئولان هیئت‌ها در جلسات عزاداری نسبت به محتوا و آموزندگی مطالب و تأثیر آنها توجه داشته باشند و عظمت امام حسین(ع) و یاران شهید آن حضرت باید در اشعار مداحان تجلی یابد. متأسفانه در برخی مجالس عزاداری دیگر خبری از اشعار پر مغز و بامعنای گذشته نیست.

 

وی اظهار کرد: رقابت ناسالم در برخی هیئت ها ناشی از نبود اخلاص است و استفاده از مداحان باتقوا و متدین در هیئت‌های مذهبی که در اشعار خود اهداف امام حسین(ع) را بیان کنند، تاثیرگذاری چندین برابری دارد.

 

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: باید عزاداری با کیفیت و باشکوه و مجالس سوگواری پر مغز مورد توجه و تاکید مسئولان هیئت‌های مذهبی قرار گیرد.

 

وی گفت: اگر جوانان با شور و شوق جذب هیئت ها شدند مسئولان امر باید در راستای جهت‌دهی به عزاداری‌ها و تقویت معرفت دینی جوانان همت گمارند، و چنانچه تحولی در آنان به وجود نیاید، مسئولان هیئت و مداحان در این راه ناکام مانده‌اند.

 

امام جمعه بروجرد تاکید کرد: چنانچه شور ایجاد شده، همراه شعور نباشد، نقطه آسیبی در عزاداری ها خواهد بود.

 

وی در پایان توجه به مقوله امر به معروف و نهی از منکر و احساس مسئولیت در قبال دین را نکته مهمی دانست که باید همواره مورد توجه مسئولان هیئت‌های مذهبی قرار گیرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات