بمناسبت سالگرد عملیات عظیم کربلای5؛

وزدهم دی ماه سالروز عملیات پیروزمندانه کربلای پنج با رمز یازهرا(س) است، عملیاتی که یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین و طولانی ترین عملیات‌های دوران جنگ است که نقش بسیار اساسی در این هشت سال داشته است .

به گزارش ازناخبر، نوزدهم دی ماه سالروز عملیات پیروزمندانه کربلای پنج با رمز یازهرا(س) است . عملیاتی که یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین و طولانی ترین عملیات‌های دوران جنگ است که نقش بسیار اساسی در این هشت سال داشته است .

به طوری که منطقه شلمچه به لحاظ اهمیت سیاسی و نظامی آن، به عنوان یكی از معابر ورودی  شهر بصره، همواره مورد توجه  قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران قرار داشت.

انقدر مهم بود که مقام معظم رهبری فرمودند: شبهای کربلای 5 شبهای قدر انقلاب اسلامی است.

 

شهدای ازنا

عملیات کربلای 5،و شلمچه خطّه‌ای که نام آن در کارزارهای خطیر و رزمگاه‌های صعب و دشوار جبهه حق و حقیقت به غایت، خود نمایی کرد و یاد و نام فرزندان و شهدای  آن بر پیشانی تاریخِ ایرانِ عزیز می‌درخشد. 

 

شهدای ازناشهدای ازنا

 

که هنوز هم خاطره غیور مردان و دلاوران هشت سال دفاع مقدس  به ویژه عملیات پر افتخار کربلای 5 در دل و جان این مرم انقلابی و همیشه در صحنه باقی مانده است.

شهدای ازنا

نقش شهدای لشکر 57 ابوالفضل بویژه چهل شهید و 120 جانباز  گردان همیشه پیروز و پر افتخار مالک اشتر ازنا  در این عملیات نیز باعث بسی غرور و افتخار و پر رنگ است گردانی که توانست موانع و دژهای نفوذ ناپذير دشمن را در حومه بصره پشت سر بگذارند و در حاشيه كانال ماهي مستقر شوند  .

اگر این شهیدان به میدان رزم نمی‌رفتند کشور ما امنیت و پیشرفت و توسعه‌ای نداشت.

 مخالفين نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران . بامشاهده پيروزي چشمگير و قاطع رزمندگان اسلام در جنگ . براي جلو گيري از شكست ارتش عراق و پايان جنگ  تلاش گسترده اي صورت دادند كه در نهايت به تصويب قطعنامه 598 كه در آن براي اولين بار به خواسته هاي ايران توجه شده بود انجاميد.

 شهدای ازنا

در خاتمه به روح  فرمانده هان و چهل شهید  گرانقدر گردان مالک اشتر شهرستان ازنا که در این عملیات به فیض عظمای شهادت رسیدند درود می فرستیم  و برای سلامتی 120 جانباز ازنا یی گردان مالک اشتر در  این عملیات آرزوی سلامتی و بهروزی را داریم.

در راه حقیقت مردان زمانه رفتند همه 

به جوار حق دیندار یلان پا برهنه رفتندهمه 

چابکسواران عرضه رزم، گردان حماسه و عشق

  خالصانه خوبان زمانه عارفانه رفتند همه

  بیتابان زیارت پاره گلگون تنان گمنام 

فریاد هل من ناصر شینده لبیک گویان رفتند همه

اسامی ستاره های شهید ازنایی این عملیات  بشرح ذیل است:

 

شهدای ازناشهدای ازنا

نویسنده: احمد لک

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات