رئیس تبلیغات اسلامی بروجرد:

لرستان خبر: رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: سالانه 10 هزار نفر در خانه‌های قرآنی و مؤسسات قرآنی شهرستان بروجرد به طور مستقیم و غیرمستقیم از آموزش‌های قرآنی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادق جعفرپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: سالانه 10 هزار نفر در خانه‌های قرآنی و مؤسسات قرآنی شهرستان بروجرد به طور مستقیم و غیرمستقیم از آموزش‌های قرآنی بهره‌مند می‌شوند.

 

وی به استقبال و علاقمندی مردم به قرآن اشاره کرد و افزود: با توجه به علاقمندی که در مردم نسبت به قرآن و فراگیری مفاهیم قرآنی وجود دارد، بنابراین نیاز به افزایش تعداد مؤسسات قرآنی احساس می‌شود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد آشنایی قشر جوان و نوجوان با برنامههای کتاب انسان‌ساز قرآن را هدف احداث مؤسسات و خانه‌های قرآنی دانست و عنوان کرد: از جمله سرفصل‌های کاری این مراکز قرآنی روخوانی، روان خوانی، مفاهیم، تفسیر و برگزاری مسابقات قرآنی است.

 

وی تصریح کرد: در سال گذشته خانه قرآنی روستای گوشه محسن بن‌علی در شهرستان بروجرد مقام برتر کشوری را کسب نمود که این خانه قرآنی مورد تجلیل قرار گرفت.

 

جعفرپور بیان کرد: در سال گذشته نزدیک به 23 ساعت بازدید از خانه‌های قرآنی و مؤسسات قرآنی در شهرستان بروجرد انجام شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه خانه قرآنی فعال در روستاهای با تراکم جمعیتی بالا در شهرستان بروجرد فعال هستند که در روستاهایی که خانه عالم آن‌ها فاقد عالم و روحانی است، به خانه قرآنی تبدیل شده است که از این طریق روستاییان با سهولت بهتری می‌توانند به کلاسهای مفاهیم، تفسیر، روخوانی و روان خوانی قرآن کریم دسترسی داشته باشند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به بهره‌مندی از توانایی اساتید در ماه مبارک رمضان در این زمینه، گفت: با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان عمده برنامه‌های قرآنی ویژه این ماه در شهرستان بروجرد اجرایی شده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات