با شعار لبیک یا حسین (علیه سلام) برگزار می شود؛

همایش بزرگ دانش آموزان عاشورایی در شهرهای لرستان برگزار می شود موج - خرم آباد - همایش بزرگ دانش آموزان عاشورایی با شعار لبیک یا حسین (ع) در اولین روز از محرم الحرام در شهرهای استان لرستان برگزار خواهد شد. - See

به گزارش لرستان خبر، دبیر کل آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای هماهنگی عتبات عالیات که با حضور مسوولین ستاد بازسازی عتبات عالیات و این اداره کل برگزار شد، گفت: همایش بزرگ دانش آموزان عاشورایی با شعار لبیک یا حسین (ع) در اولین روز از محرم الحرام در شهرهای استان لرستان برگزار خواهد شد.

 

 

دکتر گودرز کریمی فر افزود: خدمت در بازسازی ستاد عتبات عالیات و اماکن متبرکه با ارزش ترین مدال افتخار برای هر مسلمان است و آموزش و پرورش با افتخار تمام آمادگی دارد تا در ترویج فرهنگ خدمت و محبت به اهل بیت (ع) گام بردارد.

 

 

وی خدمت به توسعه اماکن زیارتی و حرم مقدسه ائمه معصومین را بزرگترین سرمایه معنوی مسلمانان خواند و گفت: شیعه هراسی و اسلام هراسی توطئه جدید دشمنان بر علیه آموزه های دینی مسلمانان است وبا فعالیت هوشمندانه و عالمانه در ستادهای عتبات عالیات می توان فرهنگ صحیح اسلام و سیره واقعی اهل بیت (ع ( را به نسل جوان و نوجوان انتقال داد.

 

 

 گودرز کریمی فر در ادامه سخنان خود افزود: آبادانی و توسعه این مشاهد شریفه و مقدسه، مایه افتخار مسلمانان است و قطعاً خدمت در این مسیر رضایت الهی و خشنودی امام عصر (عج) را به دنبال خواهد داشت.

 

 

وی خدمت به اهل بیت علیهم السلام و بازسازی حرم متبرک معصومین (ع) را توفیقی الهی خواند و گفت: فرهنگ تعظیم شعائر الهی بحمدلله در جامعه ما نهادینه شده و عشق و محبت به حضرات معصومین با تمام وجود شیعیان عجین شده است.

 

 

وی بازسازی حرم‌های عتبات عالیات را نشانه ارادت ایرانیان به اهل بیت دانست و گفت: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش در حوزه عترت بستر سازی مناسب برای توسعه و تعمیق باورهای اعتقادی دانش آموزان است که کمک به بازسازی ستاد عتبات عالیات می‌تواند عمق این ارادت و محبت را بیشتر کند.

 

 

وی به تلاش های صورت گرفته در بنیاد بین المللی غدیر اشاره کرد و گفت: در این بنیاد هم تلاش می شود تا سیره و منش امیرالمومنین (ع) به دانش آموزان معرفی شود

 

 

 کریمی فر افزود: برای تاثیر و ماندگاری فعالیتهای حوزه عترت باید ایده و برنامه های نو داشت و با عشق و رغبت کار کرد.

 

 

 وی در پایان خاطرنشان کرد آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که در 4هزار و 200 آموزشگاه و با شرکت320  هزار به حمایت و تقویت فعالیت های ستاد عتبات عالیات مبادرت کند.

 

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان لرستان هم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بازسازی و تجهیز اماکن زیارتی عتبات عالیات گفت: کارهای خوبی در آموزش و پرورش صورت گرفته و آموزش و پرورش لرستان در حال تعمیم دادن به کل کشور است .همواره یار و پشتیبان خوبی برای ستاد عتبات عالیات بوده است.

 

 

اصغر حقی‌پور افزود: ستاد عتبات عالیات مجموعه‌ای است که افتخار انتصاب به مقام ولایت را دارد و برنامه‌های خود را با محوریت توسعه و تجهیز اماکن زیارتی عتبات عالیات تنظیم کرده است.

 

 

حقی‌پور با اشاره به تشکیل ستاد حامیان نور در آموزشگاه های استان گفت: این برنامه به ابتکار آموزش و پرورش لرستان صورت گرفته و با استقبال ستاد مرکزی قابل تعمیم به استان‌های دیگر هم هست.

 

 

وی خاطرنشان کرد: کارهایی که تا الان انجام شده است و ان شاء الله روز به روز بیشتر هم می‌شود، از عنایات بزرگ خداوند متعال است، و کسانی که در این راه از وقت و مال خودشان دریغ نمی‌کنند و در این مسیر مصرف می‌کنند، بدانند که توفیق خیلی بزرگی نصیب آن‌ها شده است که باید قدردان آن باشند.

 

 

نماینده آموزش و پرورش در ستاد عتبات عالیات لرستان هم با اشاره به تشکیل ستاد حامیان حرم نور در مدارس استان گفت: دستورالعمل تشکیل این ستادها به مناطق و شهرستان های استان ابلاغ شده است.

 

 

علی قربانی اجرای طرح هدیه های آسمانی را با هدف کمک به ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا (س) و اماکن متبرکه عتبات عالیات را از جمله برنامه های موفق آموزش و پرورش لرستان خواند و گفت: دانش آموزان لرستانی در یک روز بیش از یکصد میلیون ریال به این امر خداپسندانه کمک کردند. وی همایش بزرگ دانش آموزان عاشورایی را با شعار لبیک یا حسین (ع) برنامه دیگر آموزش و پرورش خواند و گفت: در اولین روز از محرم الحرام بانگ لبیک یا حسین (ع) دانش آموزان لرستانی بلند خواهد شد و پرچم محبت و مودت به خاندان عصمت و طهارت در مراکز آموزشی به اهتزار در خواهد آمد.

 

 

وی به تشکیل ستاد عتبات و عالیات در مناطق و شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: با همدلی و هم زبانی پیام اهل بیت(ع) هوشمندانه و هنرمندانه به دانش آموزان انتقال داده می شود.

 

منبع: موج

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات