مفتی اسبق مصر گفت که توسل به خدا عبادت است و توسل با واسطه پیامبر و اهل بیت شرک محسوب نمی شود و کسانی که می گویند شرک است، دارای اختلال عقلی هستند.

 

مفتی مصر

 

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، " علی جمعه " مفتی اسبق مصر در برنامه روزانه " و الله أعلم " که از شبکه ماهواره ای "سی. بی. سی" پخش می شود، گفت " فرد درمانده ای که نمی تواند کاری را که رسول خدا (ص) و اهل بیت وی انجام داده اند، انجام دهد و می خواهد هنگام دعا به رسول خدا متوسل شود، ایرادی به او وارد نیست و آنگونه که برخی ها ادعا می کنند، شرک نکرده است.

 

 

وی افزود " یکی می گوید خدایا ، خدایا به خاطر ارباب مان حسین (ع)، یکی دیگر می گوید به خاطر پیامبر خدا، قسمت می دهم و... چنین چیزی شرک محسوب نمی شود و کسانی که می گویند شرک است، دارای اختلال عقلی هستند، یک نفر از خداوند مهربان می خواهد که به خاطر عشق به حسین (ع) ، فلان کار را انجام دهد و این نوع بیان ، نوعی از انواع قسم به شمار می رود.

 

 

جمعه درادامه اظهار داشت " قسم به خداوند ، یک نوع از انواع عبادت است و رسول گرامی اسلام ، چنین عبادتی را انجام داده است ، این درحالیست که افراطی های بدعت گزار این را نمی دانند، و آن را به سخره می گیرند".

 

 

مفتی اسبق مصر بیان کرد: راه های نامشخصی در تحریف دین حنیف اسلام وجود دارد و همین بی راه ها به خونریزی درعراق و سوریه و مناطق دیگر منجر شده است ، زیرا عناصر افراطی، تندرو و بدعت گزار با فضاحت تمام به دنبال ایجاد ساختاری دیگر موازی با دین اسلام هستند و ما همواره دراین باره هشدار داده ایم .. آنچه روی می دهد، بی دینی وبی ادبی است.

 

منبع:تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات