اگر کودک شیعه باشی، مهر حسین (ع) را با شیر مادر چشیده‌ای و همین کافیست تا محرم برای تو یادآور غربت سید الشهدا باشد؛ حتی در سائوپائولو.

 مهم نیست در کجا جهان باشی حتماً واقعه کربلا را شنیده‌ای حتی اگر هم نشنیده باشی، امروزه قابلیتی هست که به آن «اینترنت» می‌گویند و به تو تمام اطلاعات را می‌دهد. در سرتاسر دنیا برای امام حسین (ع) اشک می‌ریزند و گریه می‌کنند. حتی بعضی وقتها غیر مسلمانان هم برای مظلوم عالم اشک می‌ریزند. همه حماسه را درک می‌کنند و حماسه سازان را دوست دارند. اگر کودکی شیعه باشی، مهر امام حسین (ع)را  با شیر از مادر گرفته‌ای و همین کافیست تا محرم برای تو یادآور غربت سید الشهدا باشد. عزای حسینی مانند آتشی در دل زمهریر بی رحم زمانه دلها را گرم حقانیت و عشق الهی می‌کند. عشق حسین (ع) دلیلی است برای وحدت و اتحاد مردم حقیقت‌جو.

کودکان سائوپائولو در محرم 1438 نیز به برپایی عزای حسینی پرداخته اند. در ادامه تصاویری از این عزاداری را مشاهده می‌کنید.

نگاهش که می‌کنی با چشمان معصومش آنقدر گریه کرده است که چشمانش خون افتاده است اما وقتی از او می‌پرسی اذیت شدی می‌گوید:در مقابل اذیت شدن کودکان کربلا چیزی نیست.

شرکت کردن کودکان در مراسم عزا خود به پرورش دلهای آماده کمک می‌کند. گاهی متنی و یا دلنوشته‌ای بهانه این موضوع است.

 

 

والدین نیز همراه با کودکان به عزاداری برای حسین (ع) می‌پردازند.آری داغ امام شهیدان دل هر مجنونی را عاشق می‌کند.

 

هیچگاه یادمان نمی‌رود خون شهیدان کربلا ریخته شد تا زیر بار ذلت نرویم. در کنار عزای سید شهیدان روحیه انقلابی کودکان نیز باید تقویت شود.

مداحی وسینه زنی هم داریم. سینه سپر می‌کنیم و می‌گوییم اگر در زمان تو بودیم حسین جان، به یاری تو می‌شتافتیم.

منبع:تسنیم

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات