سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: من شهامت به خرج دادم و گفتم برخی بازیکنان خود را به زمین می اندازند و وقت کشی می کنند.

کارلوس کی روش در ادامه این نشست خبری تصریح کرد: چندی پیش مطلبی را ریسک کردم و گفتم و اظهار داشتم برخی بازیکنان تمارض و وقت کشی می کنند. خیلی افراد بعد از این حرف ها به من حمله کردند. از شما می پرسم آیا وضعیت تمارض و دایو کردن بازیکنان در ۸ ماه گذشته بهتر نشده است؟ فکر می کنم در ۶ ماه گذشته بازیکنان کمتری این کار را انجام داده و تمارض کردند. وضعیت عالی نشده است اما رو به رشد بوده به خاطر آنکه یک نفر شهامت داشت تا در موردش حرف بزند و دستش را در آتش برد. کسی هم باید شهامت داشته باشد و بگوید لیگ ایران باید ۱۶ تیم داشته باشد بعد از آن خواهید دید که در دو سه سال بعد وضع فوتبال بهتر می شود.

کی روش در مورد دعوت از بازیکنان جوان گفت: تعدادی بازیکنان جوان به اردو دعوت می کنیم همانطور که در گذشته این کار را کردیم. یعقوب کریمی، محسن مسلمان، آرش افشین، رضا حقیقی، احساس حاج صفی، کریم انصاری فرد را به اردو دعوت می کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد اینکه وضعیت بازیکنان استقلال چه خواهد شد، گفت: من بازیکنان این تیم را به تیم ملی دعوت می کنم ولی نمی دانم آنها در اردو حضور پیدا خواهندکرد یا نه. دیدگاه رسمی من این است که متوجه اهمیت لیگ قهرمانان آسیا هستم و حساسیت آن را درک می کنم. با این حال در مورد حضور بازیکنان استقلال تصمیم گیری را به مسئولان این باشگاه واگذار می کنم اما اگر بازیکنان استقلال به اردو بیایند بسیار خوشحال می شوم. فکر می کنم بازیکنان استقلال اگر بیایند بهترین اتفاق برای فوتبال ایران رخ می دهد.

وی افزود: معتقدم اولویت اول و بالاترین اولویت فوتبال ملی است. هر چند اگر بازیکنان استقلال هم نیایند این مسئله را درک می کنم. با این حال خوشحال خواهم بود که اگر آنها در اردو حاضر شوند.

کارلوس کی روش در ادامه عنوان کرد: من اشاره ای به سرمربی انگلیس و اسپانیا دارم آنها رونالدو و یا ژاوی را در اختیار می گیرند در حالی که پیش از آن بازیکنان در تیم های باشگاهی خود بازی کرده بودند. فکر می کنید آنها دغدغه بازی رونالدو را دارند؟ به او استراحت می دهند شما انصاری فرد و حاج صفی را که با نفت آبادان و گهر بازی دارند، در نظر بگیرید و من آنها را برای بازی با کره جنوبی خواهم خواست. وظیفه من این است که به آنها تمرین بدهم.

وی افزود: باید اطلاع رسانی دقیقی انجام بگیرد تا تمامی اذهان عمومی متوجه شوند که چرا چنین برنامه ریزی را انجام می دهد. شما یک قطار را در اروپا در نظر بگیرید که قلب آن لکوموتیو است که باشگاه ها تشخیص می دهد درحالی که در ایران این نقش برعهده فدراسیون است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: خواهش می کنم افراد را توجیه کنید. برخی صحبت ها مطرح می شود که افراد مطلع نیستند ما اگر به پلی آف راه پیدا کنیم برخی می گویند که چرا کی روش اردوهای بلند مدت در نظر می گیرد. یک حقیقت بگویم که اروگوئه هر هفته در لیگ های اسپانیا و پرتغال بازی می کنند اما بازیکنان ما چه، بازیکنان ما مقابل نفت، گهر، نفت آبادان و آلومینیوم بازی می کنند. آیا فکر می کنید بازیکنان ما آمادگی بازیکنان اروگوئه را دارند؟ باید بگویم که اینگونه نیست.

وی افزود: من به تیم ملی آمدم تا سطح بازیکنان را بالا ببرم. کفاشیان من را به ایران آورد تا بتوانم سطح بازیکنان را افزایش بدهم. خواهش می کنم این پیغام را به همه برسانید. دلیلی ندارد که من در هتل بازیکنان باشم ترجیح می دهم در خانه بمانم. ضمانت قرارداد من طبق روزهایی نیست که به اردو می روم این موضوع باید جا بیفتد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پایان این نشست درباره بارزیکنان دورگه ای که می توانند تیم ملی را همراهی کنند خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدارک قوچانی نژاد، دانیال داوری و امید نظری آماده است و همچنین شجاعی هم در لیست ما حضور دارند. حال نمی دانیم در چه روز و تاریخی می توانیم در تیم ملی حاضر شوم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات