پیشکسوت پرسپولیس معتقد است که استقلال به خاطر حضور تیم ملی در جام جهانی، باید قید آسیا را بزند!

حمید درخشان می گوید تنها راه خارج کردن تیم ملی از بحران، بسیج شدن تمام کشور است: « هر اتفاق را که در گذشته افتاده است، باید فراموش کرد. الان به هیچ وجه نباید دنبال مقصر بگردیم. باید با همت ملی و دست دردست هم دادن در این شرایط مهم تیم ملی را از بحران خارج کنیم. در واقع باید مثل بازی با کره جنوبی که همه برای موفقیت فوتبال بسیج شدند، بار دیگر کنار هم باشیم. »


سرمربی سابق داماش معتقد است نباید به کی روش فکر کرد و هدف باید حمایت از فوتبال ملی باشد: « هر اتفاقی که بیفتد، کی روش قراردادش با تیم ملی تمام می شود و از ایران می رود. او بعد از آن هیچ تعهدی به فوتبال ما ندارد اما مهم فوتبال ایران است. باید هر کار که می توانم انجام دهیم تا در سه بازی باقی مانده بهترین نتایج را به دست بیاورم. »


به نظر او کی روش در تیم ملی اشتباهات فنی و غیرفنی زیادی داشت که الان زمان نقد کردن آنها نیست: « کی روش اشتباه هات زیادی داشته است. از لحاظ فنی با برخی از تفکرات او مشکل دارم. انتظار داشتم که به عنوان یک مربی خوب خارجی تاثیرات حضورش در فوتبال مان را به ویژه در نوع بازی کردن تیم ملی شاهد باشیم که این اتفاق هنوز نیفتاده است. با این حال الان نمی خواهم نبش قبر کنم. »


او می گوید تمام خواسته های کی روش را فراهم کنیم تا این مربی فردا بهانه ای برای ناکامی احتمالی خود نداشته باشد: « آنچه کی روش می خواهد، باید تمام و کمال برای او فراهم کنند. سود رفتن به جام جهانی برای فوتبال خودمان است. فدراسیون محکوم است که در این شرایط هرچه کی روش می خواهد برای او فراهم کند تا دیگر هیچ شبهه ای باقی نماند. باید همه بسیج شوند تا امکانات لازم در اختیار تیم ملی قرار گیرد؛ به گونه ای که بهانه ای برای کی روش باقی نماند؛ چرا که همه ما می دانیم افراد حرفه ای این کارها را خوب بلدند. فکر نمی کنم اضافه کردن یک دست لباس برای تیم که می خواهد به جام جهانی برود، رقمی باشد و اصلا در هزینه ها گم است. »


نکته جالب اینکه سرمربی پیشین داماش از استقلالی ها می خواهد به خاطر موفقیت تیم ملی، قید موفقیت در آسیا را هم بزنند: « همه کسانی که در فوتبال تلاش می کنند به دنبال موفقیت تیم ملی هستند. مطمئنا همه کمک می کنند که تیم ملی موفق باشد. این برمی گردد به مسئولان و کادر فنی باشگاه استقلال که چگونه با این موضوع برخورد کنند. مطمئنم که فتح الله زاده و قلعه نویی این کمک را به تیم ملی خواهند کرد ولو انکه تیم شان در آسیا دچار مشکل شود. »


به نظر درخشان در صورت سوم شدن در گروه، تیم ملی نمی تواند به راحتی به جام جهانی صعود کند: « باید تلاش کنیم تا حداقل به عنوان تیم دوم به جام جهانی صعود کنیم، در غیر این صورت بازی پلی آف اصلا راحت نیست. یک بار بود که مثل بازی با استرالیا موفق شدیم در پلی آف به جام جهانی صعود کنیم این بار باید با نماینده ای از آمریکای جنوبی بازی کنیم که بدون شک بازی سختی خواهد بود. امیدوارم در این مدت که به شروع باز های تیم ملی باقی مانده با برنامه ریزی مناسب و اتحاد و همدلی برای موفقیت فوتبال مان تلاش کنیم. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات