رئیس کانون مربیان فوتبال ایران با بیان اینکه در لیگ برتر حدود ۵۰۰ بازیکن داریم که ۷ درصد یعنی ۳۵ نفر آنها در ۸۰ درصد مسابقات بازی کرده اند، گفت: آمار برکناری و جابجایی مربیان در لیگ برتر ایران وحشتناک است.

مجید جلالی در خصوص ارزیابی اش از خروجی و پدیده های لیگ برتر فوتبال ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در لیگ برتر حدود ۵۰۰ بازیکن داریم که ۷ درصد یعنی ۳۵ نفر آنها در ۸۰ درصد مسابقات بازی کرده اند. به عبارت دیگر این ۳۵ بازیکن را تمام تیم های لیگ می خواهند. حدود ۸ درصد بازیکنان هم در انتهای فصل به خاطر آسیب دیدگی یا بالارفتن سن از لیگ ریزش دارند.

وی ادامه داد: به این ترتیب ۸۵ درصد بازیکنان کسانی هستند که یا اصلا در لیگ بازی نمی کنند و یا خیلی کم برای تیمشان به میدان می روند. این آمار در فوتبال ما تکان دهنده و هشداردهنده است. می شود روی این موضوع بررسی های زیادی انجام داد. البته در دنیا آمار بازیکنانی که کمتر برای بازیکنانشان به میدان می روند، ۶۰ درصد است و ما هم باید این میزان را به استاندارد جهانی برسانیم.

سرمربی پیشین تیم فولاد خوزستان با اشاره به تعداد بازیکنان جدا شده از لیگ در پایان هر فصل، تاکید کرد: به طور معمول در پایان هر فصل حداقل باید ۲۰ درصد بازیکنان ریزش داشته باشند تا نفرات جدید و جوانتر به فوتبال تزریق شوند ولی این آمار در فوتبال ما ۷ درصد است. به همین خاطر است که تغییر نسل در فوتبال ما حدود ۱۳ سال طول می کشد در حالی که اگر ۲۰ درصد ریزش داشته باشیم، این تغییر نسل در پنج سال رخ خواهد داد.

جلالی در بخش دیگری از صحبت هایش آمار برکناری و جابجایی مربیان در لیگ برتر را وحشتناک دانست و گفت: طبق آمار ۳۵ نفر در ۱۸ تیم مربیگری کرده اند، یعنی به طور متوسط هر مربی ۱۷ و نیم هفته سر کار بوده است. متاسفانه این مسئله هر سال بدتر می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات