دولت، استقلال و پرسپولیس را از چالش ها خارج کند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: متاسفانه به دلیل تحریم ها و مشکلات ارزی، تمام کارهای اقتصادی و برنامه های باشگاه راکد مانده است.

  محمد رویانیان در گفت وگو با فارس اظهار داشت: با برنامه هایی که برای رونق و گسترش کارهای اقتصادی در باشگاه پرسپولیس داشتیم، رو به جلو حرکت کردیم اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل تحریم ها و مشکلات ارزی تمام کارهای ما راکد مانده است. باور کنید دچار مشکلات فراوانی شده ایم.

وی افزود: شاید این یک هشدار باشد اما ما ۳ راهکار برای فرار از بحران داریم که وزیر اقتصاد، ورزش و دولت محترم باید به یاری ما بشتابند.

وی ادامه داد: راهکار اول ما این است که هرچه سریعتر بخش خصوصی وارد ماجرا شود. با توجه به اینکه خریدار ها آماده هستند، از طریق فرابورس به گونه ای عمل شود که بخش عمده ای از باشگاه خصوصی شده اما به خود باشگاه واگذار شود.

وی افزود: دومین راهکار ما این است که سهام را به هواداران بفروشیم.

رویانیان خاطرنشان کرد: سومین راهکار ما این است که فعلا تسهیلات ارزان قیمت به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بدهیم تا فعالیت های آنها مخصوصا در زمینه اقتصادی زمین نخورد. دادن تسهیلات ارزان قیمت یک کار فوری است که بتواند پرسپولیس را و حتی استقلال را از این شرایط خارج کند.

مدیر عامل قرمز پوشان تاکید کرد: دولت می تواند مبالغی را به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بدهد تا بدهی های سال قبل و نیازمندی های اول فصل آینده خود را برطرف کنند. انتظار ما این است که وزیر محترم ورزش و دولت استقلال و پرسپولیس را با یک چشم نگاه کند و کمک هایی که به این ۲ تیم می شود به یک اندازه باشد.

رویانیان یادآور شد: باید تقسیم ها در بین استقلال و پرسپولیس با توجه به هواداران میلیونی قطعا عادلانه باشد تا این تیم ها خدای نکرده به مشکلات بر نخورد. استقلال یا پرسپولیس نباید حتی یک ریال بیشتر یکدیگر پول بگیرند. از دولت خواهش می کنم سریعتر وارد عمل شود چون ما احساس خطر می کنیم.

رویانیان در پایان یادآور شد: باز هم اعلام می کنم ما دچار مشکلات ارزی فراوانی هستیم و حتی رفتن من به بانک مرکزی نیز سودی نداشت. کارهای اقتصادی ما نیز بدجوری راکد مانده چون از لحاظ دلار به دلیل تحریم ها دچار مشکل هستیم. من خواهش می کنم هرچه سریعتر به کمک این دو باشگاه بیایند تا خدایی نکرده ضرری نبینیم. روزهای سختی داریم و باید هم اکنون به یاری پرسپولیس و حتی استقلال بشتابند البته با نگاه عادلانه.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات