آمده ام خاطرات خوب گذشته در جام جهانی را تکرار کنم

نلو وینگادا گفت: نه روی نیمکت تیم ملی خواهم نشست و نه به ایران می آیم.

  نلو وینگادا درباره آشنایی اش با کی روش عنوان کرد: ما از سی و پنج سال پیش یکدیگر را می شناسیم و از زمان دانشگاه با هم کار می کردیم و به مدت ۱۰ سال در تیم ملی پرتغال باهم بودیم و در حال حاضر دوست نیستیم و مانند برادر هم هستیم.

وی در خصوص دلیل حضورش در کادر فنی ایران یادآور شد: من برای کاری که داشتم برنامه ای برای حضور در دبی داشتم و به کی روش گفتم که می خواهم کمپ شما را از نزدیک ببینم و بعد از صحبت کردن با کی روش، وی از برگزاری اردوی تیم ملی در امارات خبر داد و قرار گذاشتیم تا من هم در این زمان به اینجا بیایم تا روزهای خوش گذشته و حضور در جام جهانی را در کنار وی تکرار کنیم و علاوه بر تکرار آن روزهای خوب، روزهای خوش دیگری را نیز رقم بزنیم و با گرفتن یک نتیجه خوب آن روزها را تکرار کنیم.

وینگادا در ارتباط با حضورش در قطر پیش از اردوی تیم ملی خاطرنشان کرد: من به قطر نرفتم و در چین بودم و این خبر صحت ندارد. پیش از این که به اینجا بیایم در لیسبون بودم و از طریق دوبی به پکن رفتم و از پکن مستقیم به دوبی آمدم.

مربی تیم ملی در خصوص دیدار با قطر تصریح کرد: من در کشورهای عربی زیاد کار کرده ام و همینطور در ایران هم برای مربیگری حضور داشته ام و ذهنیت خوبی نسبت به آنها دارم و تا اینجا که من قطر را می شناسم ایران بهتر از قطر است و البته تا زمان دیدار نمی توان پیش داوری کرد، اما در شرایط عادی ایران تیم بهتر و قوی تری از قطر بوده و هست.

وی در خصوص احتمال حضورش در نیمکت تیم ملی یادآور شد: خیر، من با کادر فنی تیم ملی دوست هستم و برای حمایت از آنها در اینجا حضور دارم و تا آنجا که بتوانم به وی در این شرایط کمک خواهم کرد و مهم ترین چیز این است که پیش از بازی و بین دو نیمه باید همه موارد را در اختیار تیم ملی و بازیکنان آن قرار داد و زمانی که مسابقه آغاز می شود، این بازیکنان هستند که باید کار خودشان را درست انجام دهند.

وینگادا در مورد حضور ایران در جام جهانی افزود: من فکر می کنم شرایط آسان نیست چرا که کره جنوبی تیم خوبی است و من در کره هم کار کرده ام و این تیم را خوب می شناسم و بازیکنان و امکانات بسیار خوبی دارم و به نظر من کره جنوبی شماره یک خواهد بود و در قدم اول ایران نباید دیدار مقابل قطر را ببازد و اگر مساوی هم کنیم بازهم آینده برایمان باز است و می توانیم به عنوان تیم سوم به پلی آف برویم و اگر بازی را ببریم، باید به دیدار مقابل لبنان متمرکز شویم و در آن صورت راهمان هموارتر خواهد شد.

وی در پایان در خصوص حضورش در تهران تاکید کرد: خیر به ایران نمی آیم. بعد از دیدار با قطر برای تمدید و بازآموزی دوره مربیگری ام در یک سمینار به لیسبون خواهم رفت و از طریق اینترنت و اگر در منزل باشم از طریق تلویزیون این دیدار را تماشا خواهم کرد و امیدوارم که ایران و کره جنوبی را در جام جهانی ببینم چرا که در هر دو کشور کار کرده ام و علاوه بر فوتبال، مردم و کشور دوست داشتنی دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات