در شرایطی که قرار است آرای گروه دوم پرونده متهمان تبانی لیگ یک از سوی کمیته استیناف اعلام شود، شنیده می شود برخی متهمان با توجه به رابطه دوستانه با برخی افراد به دنبال بازگشت دوباره به فوتبال هستند.

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال هفته گذشته رای نهایی خود را در مورد پرونده تبانی لیگ یک صادر کرد، اما هنوز رای تمام آنهایی که در این پرونده از سوی کمیته انضباطی متهم شناخته شدند از سوی کمیته استیناف صادر نشده است. به نوعی کمیته استیناف متهمان این پرونده را به ۲ گروه تقسیم کرده که رای گروه اول صادر شده اما رای گروه دوم امروز صادر می شود.

شنیده ها حاکی از آن است که برخی از افراد صاحب نفوذ به خاطر دوستی که با بعضی از متهمان دارند، ترجیح می دهند دوستانشان به فعالیت در فوتبال ادامه دهند و این یعنی بازگشت عوامل تبانی به فوتبال ایران که البته امیدواریم این شنیده ها صحت نداشته باشد.

کمیته انضباطی و کمیته اخلاقی فدراسیون فوتبال دست به کار بزرگی زدند و با قاطعیت با این موضوع برخورد کردند. با تصمیم این ۲ کمیته تمام عوامل تبانی در لیگ یک محکوم و محروم شدند، حتی آنهایی که کوچکترین نقشی در این مسئله داشتند؛ اما شنیده می شود که برخی افراد با استفاده از لابی های خود می خواهند دوباره به فوتبال برگردند و فعالیت شان را از سر بگیرند.

اینکه فوتبال ما به جایی رسیده که در آن به راحتی با مسئله تبانی بدون هیچ ترس و ملاحظه ای برخورد می شود نشان از آن دارد که یک گام بزرگ و بلند به سمت پاکسازی و حرفه ای گری برداشتیم. صدور آرای متهمان پرونده تبانی در جامعه هم بازخورد خوبی داشته و هواداران فوتبال هم می دانند دیگر قرار نیست « مماشاتی» صورت بگیرد.

حالا در این شرایط نباید اتفاقی رخ دهد که باز هم همان حس بی اعتمادی به فوتبال و مسئولانش در جامعه بیدار شود. حالا که متهمان به تمام هواداران فوتبال و مردم معرفی شدند چرا باید حتی فکر بازگشت به فوتبال را داشته باشند؟ اگر یک نفر از متهمان هم به فوتبال برگردد به راحتی می تواند نقش آن سیب گندیده را بازی کند که توانایی آن را دارد یک صندوق پر از سیب را آلوده کند.

همه منتظر هستند تا ببینند آیا کمیته استیناف مانند بخش اول تبانی کنند ه ها با گروه دوم هم برخورد می کند یا خیر؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات