سایت" صوت العراق" از تبانی تیم ملی فوتبال قطر در دیدار برابر ازبکستان خبر داد و نوشت که بازیکنان ایران از تبانی قطری ها آگاه بودند و توطئه آنها را نقش بر آب کردند.

تیم ملی فوتبال قطر در آخرین بازی خود در جام جهانی در حالی که تا دقیقه ۶۰ با یک گل از میزبان خود ازبکستان پیش بود به یکباره قافیه را واگذار کرد و پنج بار دروازه خود را باز شده دید تا شایعه تبانی یک بار دیگر بر فوتبال قطر سایه اندازد.

سایت" صوت العراق" در گزارشی تند مدعی شد که قطر این کشور کوچک خلیج فارس بار دیگر در گرداب تبانی فرو رفت. در این گزارش که به قلم عباس المریانی نوشته شده، آمده است: سهل انگاری واضح و عامدانه بازیکنان قطر در دیدار برابر ازبکستان اصلا غافلگیر کننده نبود. آنها در حالی که در نیمه اول با یک گل جلو بودند به یک باره در نیم ساعت پنج گل دریافت کردند. همه پنج گل ازبکستان در ۳۰ دقیقه به ثمر رسید که این معمولا در فوتبال رخ نمی دهد. مطمئنا شکست قطر با این شکل و با این نتیجه تنها در یک صورت رخ می دهد و آن توافق و سازش دو تیم برای جلوگیری از حضور ایران در برزیل. ازبک ها و قطری ها گمان می کردند که ایران نمی تواند در اولسان کره جنوبی را شکست دهد. آنها تساوی را محتمل ترین نتیجه برای این دیدار می دانستند. البته نیم نگاهی هم به شکست ایران داشتند، اما تیم ملی فوتبال ایران هم معادلات را بر هم ریخت و تنها و تنها برای خود بازی کرد نه برای مصلحت دیگر تیم ها. بازیکنان ایران با پیروزی برابر کره جنوبی به آنچه که می خواستند دست یافتند، این در حالی است که قطری ها شرف و حیثیت خود را باختند و ازبکستان هم تنها با اختلاف یک گل نسبت به کره جنوبی از صعود مستقیم به جام جهانی باز ماند. این افراد نادان ارزیابی خوبی نداشتند و حساب همه چیز را نکرده بودند، چرا که ما درباره تیم ملی فوتبال ایران سخن می گویم نه تیم دیگری.

در ادامه این گزارش آمده است: تبانی، عهدشکنی و گریز از قانون برای کشور کوچک قطر یک امر طبیعی به شمار می آید، کشوری که بر پایه خیانت و ظلم بنیان نهاد شده است و چه بسا بتوان گفت که تنها کشوری در جهان است که شرافت و آبروی خود را به راحتی برای منافع دیگران می فروشد. قطری ها همواره در معرض خرید و فروش (تبانی) هستند و این رویه آنها است. سوالی که نمی توان تفسیری برای آن پیدا کرد این است که چرا موضع گیری های قطر تا این اندازه پست است. آیا به خاطر حکومت خائن و ظالمانه در این کشور است یا به خاطر این که آنها کشوری کوچک و پست هستند که همواره احساس ترس و نگرانی می کنند؟ سهل انگاری و تبانی قطری ها قابل پیش بینی بود، اما آنچه که قابل پیش بینی نبود آگاه شدن ایرانی ها از این تبانی و نقش بر آب کردن تمام برنامه های قطری ها است.

ایران با پیروزی ارزشمندی که برابر کره جنوبی به دست آورد حساب و کتاب را برای کره ای ها و ازبک ها به جا گذاشت، چرا که به چنین حساب و کتاب های احتیاج ندارد و کار خود را انجام می دهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات