سرمربی پیشین تیم های والیبال پایه ایران گفت: من و ایران پیوندی ناگسستنی با هم داریم و من ایران را کشور دوم خودم می دانم.

شروع بازی های قهرمانی نوجوانان جهان در مکزیک و اولین حضور ایران در لیگ جهانی والیبال، بهانه ای شد تا مجله فدراسیون جهانی والیبال به سراغ یوویتسا سوتکوویچ سرمربی پیشین تیم های پایه ایران برود.

گزارش FIVB را در زیر می خوانید:

تیم ملی والیبال ایران در حالی اولین حضورش را در لیگ جهانی والیبال تجربه می کند که یکی از اصلی ترین معماران نسل فعلی والیبال ایران دیگر در این کشور نیست اما کوچک ترین شکی وجود ندارد که موفقیت های فعلی والیبال ایران در بستری جاری است که او بنای آن را ساخته است.

تیم والیبال نوجوانان در مسابقات سال ۲۰۰۷ مکزیک به عنوان قهرمانی و مدال طلای جهان به هدایت سرمربی صرب خود رسید. سوتکوویچ همچنین با تیم های ایرانی به قهرمانی آسیا در سال ۲۰۰۸ و نایب قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۰۹ رسید. او ۲ مدال نقره دیگر هم از مسابقات قاره ای در کارنامه خود دارد.

سوتکوویچ می گوید: کلمات نمی توانند کار مرا در ایران توصیف کنند. من جام های زیادی را در ایران بردم و نتایج خوبی را در مسابقات مختلف کسب کردم، این یعنی اینکه سطح عملکرد من خیلی بالا بوده است. علاوه بر نتایجی که من گرفتم این موضوع که توانایی پرورش بازیکنان زیادی را داشتم، اهمیت دارد. البته باید یادآور شوم که کشف و تربیت این بازیکنان، فقط حاصل کار من نبود، بلکه تمام مربیان، بازیکنان و فدراسیون والیبال ایران هم در این قضیه مشارکت داشتند.

بسیار از بازیکنانی که در تیم ملی فعلی ایران می درخشند، عضو همان تیم زیر ۱۹ و زیر ۲۱ سالی هستند که با سوتکوویچ در جهان به موفقیت رسیدند. او با تمرینات سنگین بدنسازی، تغذیه مناسب و تکنیک های تمرینی جدید، تیم هایی در حد رقابت با بزرگان جهان ساخته بود.

مربی تیم ملی صربستان در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی گفت: فکر می کنم فایده و تاثیر کارهای من در والیبال ایران را بشود در تعدادی از بازیکنان تیم ملی ایران و برخی باشگاه ها دید. من تمام انرژی ام را در این راه گذاشتم و شما می توانید نتیجه آنرا ببینید.

آخرین حضور سوتکوویچ در والیبال ایران، هدایت تیم زیر ۱۹ سال این کشور بود و مدت هاست دیگر در ایران مسئولیتی ندارد. با این حال او احتمال بازگشتش به ایران را در آینده، غیرممکن نمی داند.

سوتکوویچ می گوید: من و جمهوری اسلامی ایران پیوندی ناگسستنی با هم داریم چون ایران، کشور دوم من است. من بیش از ۷ سال در ایران زندگی کردم و طبیعی است که دوست داشته باشم دوباره به ایران برگردم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات