مجتبی جباری پس از ۹ سال حضور در استقلال در نهایت از این تیم جدا شد تا فصل آینده پیراهن سپاهان را بر تن کند.

جدایی جباری از جمع آبی پوشان با حاشیه های زیادی همراه شد و همچنان اظهار نظر های مختلفی در مورد اختلاف او با مسئولان استقلال مطرح می شود. با این حال جباری زیاد دوست ندارد در مورد چالش هایی که با مدیریت باشگاه استقلال داشت صحبت کند و خودش تأکید می کند که می خواهد فوتبالش را در سپاهان با آرامش دنبال کند. مجتبی از روز چهار شنبه در تمرینات سپاهان حاضر خواهد شد. او در مورد سپاهان و حضورش در این تیم به سوالات پاسخ می دهد.

*این روز ها خیلی کم در مورد سپاهان صحبتی کردی. کمی در مورد حضور در این تیم حرف می زنی؟


وقتی از استقلال رفتم و شرایطی به وجود آمد که دیگر با تماسی گرفته نشد باید یک تصمیم خوب می گرفتم. نمی دانم این باشگاه چرا با من مذاکره نکرد. با این حال من بعد از بیرون آمدن از استقلال باید یک تیم خوب را انتخاب می کردم و این انتخاب برایم مهم بود. بعد از بررسی شرایط در نهایت سپاهان را انتخاب کردم چون این باشگاه ساختار خوبی دارد و از امکانات خوبی بهره می برد. من فکر می کنم در سپاهان دیگر همه چیز فقط به تماشاگران مربوط نمی شود که تنها به آنها چشم داشته باشیم و همه امکانات برای موفقیت فراهم است.

*برای این انتخاب مشورت هم کردی؟

من با بعضی از بازیکنان تیم ملی که در سپاهان هستند و یا قبلاً بازی کرده اند صحبت کردم و همه آنها گفتند که این باشگاه می تواند انتخاب خوبی باشد. وقتی با آقای رحیمی صحبت کردم حرف های من بیشتر از ۱۰ دقیقه طول نکشید و در نهایت قرار گذاشتیم و کار ها انجام شد، در ضمن دیدید که باشگاه سپاهان همه چیز را در مورد قرارداد به طور شفاف اعلام کرد. من از برخورد آنها در آن جلسه خیلی خوشحال بودم و می دیدم هستند کسانی که به فوتبال اهمیت می دهند و دنبال کار های ساختاری هستند. باشگاه سپاهان در این چند سال از تیم های پایه گرفته تا بزرگسالان، ساختار خوبی دارند و امیدوارم در یک محیط آرام فوتبالم را انجام دهم.

*جدایی از استقلال سخت نیست؟

خیلی دوست داشتم در این مقطع برای استقلال بازی کنم ولی حالا بازیکن سپاهان هستم و باید با تمام وجودم برای این تیم بازی کنم. همه تماشاگران استقلال و هواداران این تیم به خوبی می دانند که چه اتفاقاتی رخ داد و من باید از همه آنها که فهیم هستند تشکر کنم. در این چند روز خیلی ها به من پیامک دادند و قدر دانی کردند و فکر می کنند مردم خودشان همه چیز را می فهمند. . حالا هم دیگر همه چیز تمام شده و فقط به سپاهان فکر می کنم. بعد از عقد قرارداد با سپاهان، محرم نوید کیا به من SMS داد و از محیط آرام این باشگاه خبر داد و امیدوارم همه چیز خوب پیش برود. من قلباً برای استقلال آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم این تیم در آسیا به مراحل بالا تر صعود کند. خیلی ها زحمت کشیدند تا این تیم به اینجا برسد و امیدوارم استقلال در آسیا به قهرمانی برسد.

*در سال های اخیر تو و محرم نوید کیا را همیشه جزو بهترین هافبک های ایران حساب کرده اند. حالا خیلی جالب است که قرار است شما دو نفر در کنار هم بازی کنید. در مورد چه صحبتی داری؟

خودم هم می دانم که در این سال ها همیشه من و محرم را در کنار هم قرار دادند و از لحاظ فنی باعث خوشحالی من است که قرار است من و محرم در کنار هم بازی کنیم. او یک بازیکن توانا، متعهد و با شخصیت است و در این سال ها با وجود شرایط سخت و جراحی هایی مختلفی که داشت، توانست به سپاهان کمک کند. در مورد بازی کردن من و نوید کیا هم سرمربی تصمیم می گیرد ولی فکر می کنم همکاری خوبی با هم داشته باشیم.

*قرار است چه شماره ای را انتخاب کنی؟

هر چند دوست دارم که شماره هشت را بر تن کنم ولی این موضوع چیزی نیست که بخواهم خیلی سخت بگیرم.

*محمد غلامی گفته که شماره هشت را به تو تقدیم می کند. در این مورد چه صحبتی داری؟

وقتی هواداران به من احترام می گذارند و بازیکنان نیز در مورد من اینطور صحبت می کنند باید بگویم که این مسائل از تیم بزرگی مثل استقلال سرچشمه می گیرد.

*کار کردن با زلاتکو کرانچار را چطور می بینی؟

آنهایی که با این مربی کار کرده اند از کرانچار تعریف می کنند و می گویند که از لحاظ فنی و اخلاقی مربی خوبی است. امیدوارم چیز های جدیدی از او یاد بگیرم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات