رقابت های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا با نایب قهرمانی کشورمان به پایان رسید.

در مسابقات ۷ وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا کامران قاسم پور در وزن ۶۹ کیلوگرم و علی موجرلو در وزن ۷۶ کیلوگرم و علی اصغر اکبری در وزن ۱۰۰ کیلوگرم با شکست تمامی حریفان به مدال طلا دست یافتند. جمال عبادی و امیرحسین میرباباشاهی در اوزان ۵۸ و ۸۵ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و علی اسماعیل پور در ۶۳ کیلو به مدال برنز رسید.

تیم ایران در روز نخست این رقابت ها نیز توسط خیراله قهرمانی در وزن ۴۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره و یونس امامی در وزن ۴۲ کیلوگرم صاحب مدال برنز شده بود.

بدین ترتیب تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز و ۸۰ امتیاز پس از تیم هند به مقام نایب قهرمانی دست یافت. تیم هند با ۸۴ امتیاز اول شد و قزاقستان با کسب ۷۲ امتیاز عنوان سوم را از آن خود کرد.

* نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۴ کیلوگرم حسین خدیور در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب اولوبک ژولدوشبیکوف از قرقیزستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن کشتی گیران مغول و هند عناوین اول و دوم را کسب کردند.

در وزن ۵۸ کیلوگرم جمال عبادی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر از سد تیمور آتادجانوف از ازبکستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل کی یونیزاوا از ژاپن به پیروزی رسید و فینالیست شد. وی در دیدار فینال مقابل آمیت از هند با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم علی اسماعیل پور در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب ذوالفقار محمداف از قزاقستان شد، اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال اسماعیل پور به گروه بازنده ها راه یافت. وی در این گروه با نتیجه ۴ بر صفر روی ایزوتسو از ژاپن را شکست داد و به دیدار رده بندی رسید. اسماعیل پور در این دیدار شاهرخ ساپایف از ازبکستان را با نتیجه ۷ بر یک شکست داد و صاحب مدال برنز شد. در این وزن کشتی گیران هند و قزاقستان اول و دوم شدند.

در وزن ۶۹ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر ریوکی یوشیدا از ژاپن را شکست داد. وی در دیدار بعد با نتیجه ۸ بر صفر از سد الیاس ژومای از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال آنکور راتحی از هند را با نتیجه ۷ بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۶ کیلوگرم علی موجرلو پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۵ میرجان آلتیمیشف از قرقیزستان را شکست داد و در دور بعد نیز با نتیجه ۶ بر صفر سنجر ماشاریپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و فینالیست شد. موجرلو در دیدار فینال بالراج از هند را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.

در وزن ۸۵ کیلوگرم امیرحسین میرباباشاهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر جاکابور فیروز از تاجیکستان را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر از سد کو جانگ لی از کره جنوبی گذشته و به دیدار پایانی رسید. میرباباشاهی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل پاروین از هند مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۱۰۰ کیلوگرم علی اصغر اکبری در دور نخست با نتیجه ۷ بر صفر سهراب احمداف از تاجیکستان را شکست داد. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۹ بر یک از سد ریوسی ساکاتا از ژاپن گذشت و به دیدار فینال رسید. اکبری در دیدار نهایی با نتیجه ۸ بر صفر از سد گورسواک سینگ از هند گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات