محسن ترکی گفت: با برطرف شدن پاره ای از مشکلات و نیز در صورتی که از ما دعوت به عمل آید، در لیگ سیزدهم فوتبال کشور قضاوت خواهم کرد.

این داور بین المللی فوتبال خراسان در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ برتر فوتبال کشور قضاوت خواهد کرد، افزود: حضور شخص من در لیگ برتر اهمیتی ندارد، باید توجه داشت که حفظ آرامش بیش از هر چیزی مهم است.

وی اظهار کرد: انتظار من این است که فدراسیون فوتبال هر چه زودتر مشکلات به وجود آمده را حل کند، چرا که در دو هفته ابتدایی لیگ، داوران به شدت تحت فشار بودند و اگر قرار باشد از همین ابتدا وضعیت به این شکل پیش رود، مشخص نیست در پایان فصل چه فشاری را متحمل خواهیم شد.

ترکی تصریح کرد: انتظارات از جامعه داوری باید به شکلی معقول ابراز شده و متناسب با میزان زحماتی باشد که برای داوری کشور کشیده می شود.

این داور بین المللی فوتبال ادامه داد: در سال ۳ تا ۴ روز کلاس برای داوران ایرانی برگزار می شود و علاوه بر آن امکانات رفاهی ایشان بسیار ضعیف است؛ در حال حاضر این مشکلات با توجه به حرفه ای نبودن جامعه داوری، وضعیت نامناسبی را به وجود آورده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه دپارتمان داوری و کمیته داوران کشور خاطرنشان کرد: طی این جلسه برخی از مشکلات حل شد. همچنین از کمیته انضباطی فوتبال تشکر می کنیم که برنامه انضباطی را به باشگاه ها ارائه دادند که امیدوارم در عرصه عمل نیز قاطعانه وارد شوند.

ترکی درباره علت شرکت نکردن در تست پزشکی دپارتمان داوری گفت: تست ابتدای فصل را دپارتمان داوری می گیرد و وظیفه اقدامات اجرایی و نیز برگزاری کلاس ها با این دپارتمان است، اما بنا به دلایلی به پیشنهاد پزشک معالجم و همچنین آسیب دیدگی، نتوانستم در این تست شرکت کنم. با این حال در صورت بر طرف شدن مشکلات و دعوت شدن برای داوری به مسابقات خواهم رفت.

ترکی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به برگزاری دومین دوره کلاس توجیهی داوری برای سنین پایه در مشهد اظهار کرد: این دومین سالی که این دوره آموزشی در مشهد برگزار می شود؛ فراخوانی که برای این دوره داده شد در نواحی یک و چهار مشهد بود که طی آن ۱۲۰۰ نفر ثبت نام کردند.

وی اضافه کرد: پس از آن با گزینش های که انجام دادیم، ۱۲۰ نفر انتخاب شدند و هم اکنون با گذراندن دوره های تئوری و عملی این تعداد به ۵۰ نفر رسیده و قرار است در پایان این دوره ۳۵ نفر مدرک درجه سه داوری را از فدراسیون فوتبال دریافت دارند.

این داور بین المللی فوتبال خراسان در مورد سطح بالای کیفی این دوره خاطرنشان کرد: در این کلاس علی الطریفی که یکی از بزرگترین مدرسان داوری در جهان به شمار می آید، تدریس خواهد داشت و قرار است آخرین تغییرات قوانین و مقررات داوری را به شرکت کنندگان آموزش دهد.

وی با اشاره به تعداد بالای علاقه مندان داوری در استان یادآور شد: امیدوارم این مساله مورد توجه مسوولان ورزشی استان قرار گرفته تا زمینه برگزاری دوره های بیشتری فراهم شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات