باشگاه استقلال نسبت به حکم کمیته انضباطی موضع گیری کرد.

محمد سررشته داری با اتنقاد شدید از حکم صادر شده علیه باشگاه استقلال موضع این باشگاه را در چهار بخش مشخص کرد.

مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال در این باره گفت: مسئله اول آنجاست که حکم اعلام شده در هیچ کجای دنیا به این شکل سابقه و نحوه اجرا ندارد. در نظر بگیرید که از فردا تماشاگران رقیب به داخل تماشاگران هوادار یک تیم بروند و با سنگ پرانی و فحاشی تلاش برای کسر امتیاز از حریف بکنند. به این روند معترضیم و حرفمان کاملا فوتبالی است. آیا حکم هایی شبیه این منجر به اغتشاش در ورزشگاه ها نمی شود؟ آیا امکان شناسایی هوادار از افراد نفوذی وجود دارد؟ دوم آن که هیچ گاه استقلال را نباید با تیم هایی که نهایتا ۷ هزار تماشاگر دارند، یک کاسه کرد؟ اساسا کنترل ۶۰ یا ۷۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی غیرممکن است. مگر کنترل ورزشگاه آزادی در دست باشگاه استقلال است که این باشگاه به خاطر شعارهای تماشاگرانش محکوم شود؟ بارها این مسئله را گفته ایم که چون کنترل استادیوم در دست ما نیست، نمی توان امنیتش را هم بر عهده ما دانست. استقلال فردا با فجر سپاسی بازی دارد. آیا امنیت ورزشگاه حافظیه با فجرسپاسی است؟ متاسفانه این استدلال برای ما غیرقابل قبول است. بارها به این مسئله اعتراض کرده و تنها شنیده ایم که میزبان بازی مسئول شعارهای تماشاگران است اما کسی توجه نمی کند که چطور دو سال قبل در تبریز ما را با برف و یخ زدند و هیچ اتفاقی نیفتاد. یا هفته اول برابر گسترش فولاد بدترین توهین ها به امیر قلعه نویی شد و بدون هیچ محکومیتی برای هواداران گسترش فولاد آن اتفاق سپری شد. آیا مرگ فقط برای استقلال خوب است؟ با این حکم سنگ روی سنگ بند نمی شود.

او افزود: اگر کمیته انضباطی می خواهد علت یابی ماجرا را انجام دهد، حتما متوجه هست که در شان و شخصیت هوادار ایرانی فحاشی به داور وجود ندارد. چرا به این توجه نمی کنند که آقای فغانی در بازی با استقلال رکورد اشتباه های داوری را زد؟ ایشان ۴ پنالتی در این بازی نگرفت و ضعف ایشان در قضاوت آن دیدار به هیچ وجه قابل کتمان نیست. همین ضعف موجب ناراحتی تماشاگران شده و حتما قبول دارید که تماشاگران ملقمه ای از احساسات هستند. باید برای تماشاگر امکانات رفاهی در نظر گرفت و با این رفتارها نمی توان به شان و شخصیت تماشاگران احترام گذاشت یا حتی به آن اعتراضات شکلی دیگر داد. به هر حال تماشاگران احساسی هستند و در یک لحظه شاید به علت ناراحتی رفتاری متفاوت داشته باشند. منکر اشتباهات داوری نیستیم اما قبول کنید اشتباهات آقای فغانی زیاد بود و این را هم کنار عدم مسئولیت باشگاه استقلال در ورزشگاه بگذارید تا به این نتیجه برسید که این حکم چقدر دور از عدالت است.

مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال در پایان تصریح کرد: از آقای فغانی به خاطر قضاوت ضعیف شان شکایت نکردیم. مسئله را به هیچ وجه بزرگ نکردیم؛ چرا که ایشان از کاندیداهای قضاوت در جام جهانی هستند و می توانند افتخاری ملی برای ما باشند و عجیب است وقتی ما از حق مان که اعتراض به این قضاوت بوده، گذشته ایم، این گونه هم ما را نقره داغ می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات