رئیس فدراسیون اسکواش با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات ایران جونیور گفت: حدود ۳۰۰ ورزشکار داخلی و خارجی در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

به گزارش افکارنیوز، مسعود سلیمانی در خصوص برنامه های فدراسیون اسکواش اظهار داشت: از سیزدهم تا هفدهم شهریورماه چهارمین دوره مسابقات بین المللی اسکواش ایران جونیور به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تیم های شرکت کننده در این مسابقات عنوان کرد: تاکنون سه کشور عراق، کویت و قطر برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند که فکر می کنم تا زمان برگزاری این پیکارها تعداد تیم های خارجی نیز افزایش پیدا کند.

رئیس فدراسیون اسکواش اضافه کرد: حدود ۲۰۰ ورزشکار از ایران هم در این رقابت ها حضور خواهند داشت که با احتساب نفرات تیم های خارجی در این پیکارها، شمار ورزشکاران حاضر در مسابقات ایران جونیور به ۳۰۰ اسکواش باز خواهد رسید.

سلیمانی با اشاره به جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات گفت: برای تیم های خارجی مبلغ ۵ هزار دلار و برای ورزشکاران ایرانی مبلغ ۷ میلیون تومان به عنوان جایزه در نظر گرفته ایم. این مسابقات در چهار رده سنی زیر۱۱، زیر ۱۳، زیر ۱۷ و زیر ۱۹ سال ها برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: درجه رقابت های اسکواش ایران جونیور از دید فدراسیون جهانی نقره است که در صورت حضور ۳۰۰ ورزشکار، درجه برگزاری این پیکارها به طلا ارتقا پیدا خواهد کرد. در این صورت تمام کشورهای خارجی از دورهای بعد برای شرکت در مسابقات ایران جونیور راغب خواهند بود.

رئیس فدراسیون اسکواش در خصوص مسابقات برون مرزی اظهار داشت: اکثر مسابقات برون مرزی اسکواش در شش ماه دوم سال است که شرکت کردن ما در آن بسته به شرایط مالی دارد.

وی با اشاره به احداث نخستین کورت تمام شیشه استاندارد در ایران گفت: به زودی در پارک نیاوران تهران شاهد احداث نخستین کورت تمام شیشه ای استاندار کشور خواهیم بود. خیلی از روسای پیشین فدراسیون اسکواش برای راه اندازی چنین کورتی تلاش کردند و من خدا را شکر می کنم که در سومین سال فعالیت خود در فدراسیون اسکواش موفق به تحقق چنین امری شدیم. با وجود چنین کورت های می توانیم میزبان مسابقات آسیایی و جهانی در کشور باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات