تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی تدارکاتی و دوستانه خود برابر روسیه موفق به شکست ۳ بر یک این تیم شد.

به گزارش افکارنیوز، تیم ملی والیبال ایران که برای برگزاری اردوی آمادگی و تدارکاتی برون مرزی در مسکو به سر می برد، شب گذشته در دومین دیدار دوستانه خود نیز موفق به شکست روسیه قهرمان لیگ جهانی ۲۰۱۳ و المپیک ۲۰۱۲ لندن شد.

ملی پوشان روس همانگونه که سرمربی شان در مصاحبه با خبرگزاری ها گفته بود، در حالی شب گذشته به مصاف تیم ملی والیبال ایران آمدند که در تفکر انتقام شکست بازی نخست بودند. آنها برای رسیدن به این هدف نیز با ترکیب آپالیکف، گرانکین، سیوژلس، اسپریدینف، ول ویچ و گیلینیف بازی را آغاز کردند؛ چهار بازیکن این ترکیب از ترکیب اصلی تیم روسیه در لیگ جهانی والیبال بود.

تیم ملی والیبال روسیه در ست نخست این دیدار نیز ۲۵ بر ۲۰ موفق به شکست ایران شد، اما ملی پوشان ایران در ست های دوم، سوم و چهارم این بازی به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳،۴۱ بر ۳۹ و ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسیدند تا دومین دیدار تدارکاتی خود را نیز با پیروزی به اتمام برسانند.

یکی از نکات جالب بازی دوم، ست سوم بود که دو تیم تا امتیاز ۳۹ با هم پیش رفتند، اما در نهایت ملی پوشان ایران ۴۱ بر ۳۹ به پیروزی رسیدند تا هم پیروز میدان در این ست باشند و هم به نوعی رکورد امتیاز ست در یک بازی دوستانه را از آن خود کنند.

خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران در دیدار دوم با روسیه نیز مانند بازی اول از ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی عراقی، رحمان داوودی، عادل غلامی و فرهاد ظریف استفاده کرد.

تیم ملی والیبال ایران خود را برای حضور در مسابقات انتخابی جهان و هفدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا آماده می کند و تیم ملی والیبال روسیه نیز خود را برای مسابقات قهرمانی مردان اروپا که در سپتامبر برگزار می شود، آماده می کند.

ملی پوشان ایران در نخستین بازی دوستانه و تدارکاتی ۳ بر صفر به پیروزی رسیده بودند؛ شاگردان خولیو ولاسکو امروز، جمعه نیز برای سومین بار در این اردوی برون مرزی برابر تیم ملی روسیه صف آرایی خواهند کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات