مسابقات قهرمانی کاراته کشور با حضور ۶۰۰ ورزشکار در کرمان آغاز شد.

 به گزارش افکارنیوز، مسابقات قهرمانی کاراته کشور با حضور ۶۰۰ ورزشکار در کرمان آغاز و آیین افتتاحیه این مسابقات پنجشنبه شب در مجتمع فرهنگی ورزشی سعادت کرمان برگزار شد.

الهه صنعتی نماینده سبک وادوکای در کرمان در حاشیه مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کاراته کشور در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: استان کرمان برای نخستین بار میزبان این دوره از مسابقات شده است.

وی تصریح کرد: وادوکای، شیتوریو، شتوکای و کوجوریو چهار سبک اصلی در کاراته هستند که این دوره از مسابقات مربوط به سبک وادوکای و به صورت کنترلی است.

صنعتی با اشاره به حضور ۶۰۰ شرکت کننده از سراسر کشور در کرمان ابراز داشت: این تعداد از ۱۷ استان کشور است که کرمان، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، بجنورد، رشت، مازندران، گیلان، بندرعباس، زاهدان بیشترین کاراته کاهای اعزامی را داشتند.

وی اذعان داشت: بم، شهداد و سیرجان بیشترین شرکت کنندگان از شهرستان های کرمان در این دوره هستند که پس از اتمام مسابقات نفرات برگزیده برای حضور در تیم ملی به تهران اعزام می شوند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.

نماینده سبک وادوکای در کرمان با بیان اینکه مسابقات استانی و انتخابی لیگ پنجشنبه هفته گذشته برگزار شده است، گفت: نفرات برگزیده به این دوره مسابقات راه یافتند که بهترین های این مسابقه قرار است به مسابقات هندوستان اعزام شوند.

وی افزود: نخستین دوره مسابقات قهرمانی سبک وادوکای از امروز در کرمان آغاز شده است و به مدت سه روز ادامه دارد.

صنعتی از حضور کاراته کاهای چهار ساله در رده نونهالان خبر داد و عنوان کرد: تمام رده های نونهال، خردسال، امید، جوانان و بزگسالان در قسمت کاتا و کمیته در این مسابقات حضور دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات