فرنگی کار وزن ۱۲۰ کیلوگرم ایران به مدال طلای رقابت های کشتی قهرمانی جهان دست یافت تا تیم ملی کشتی فرنگی ایران با دو مدال طلا به کار خود در بوداپست پایان دهد.

به گزارش افکارنیوز ، در روز پایانی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان در بوداپست مجارستان، امیر علی اکبری موفق شد در فینال وزن ۱۲۰ کیلوگرم، هیکی نابی نایب قهرمان المپیک لندن و قهرمان سال ۲۰۰۶ جهان از استونی را با نتیجه ی ۴ بر صفر شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد.

ملی پوش ایران در سه دقیقه اول کاملا مهاجم بود و دوبار با بیرون بردن حریف از تشک دو امتیاز گرفت.

علی اکبری در سه دقیقه دوم هم یک بار حریفش را خاک کرد و ۴ بر صفر پیش افتاد و همین نتیجه را تا پایان حفظ کرد تا قهرمان ۱۲۰ کیلوگرم جهان شود.

علی اکبری با پیروزی بر الکساندر چرنتسکی از اوکراین (ضربه فنی) ، یوهان مگنوس ائورن از سوئد (۷ بر صفر) ، ادوارد پاپ از آلمان (۷ بر صفر) و رضا کایالپ از ترکیه (۴ بر یک) به فینال رسیده بود.

این اولین مدال طلای ایران در تاریخ سنگین وزن کشتی فرنگی جهان است.

پیش از این بشیر باباجان زاده اولین مدال سنگین وزن کشتی فرنگی ایران در جهان را بدست آورده بود که البته مدال برنز بود.

علی اکبری با این قهرمانی تعداد مدالهای جهانی خود را به عدد سه رساند. (دو طلا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ و یک برنز ۲۰۰۹)

با این حساب تیم ملی کشتی فرنگی ایران با دو مدال طلای طالب نعمت پور در ۸۴ کیلوگرم و امیر علی اکبری در ۱۲۰ کیلوگرم به کار خود در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ بوداپست پایان داد.

در مراسم اهدای مدال این وزن، محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک ایران حضور داشت و مدال نقره نابی از استونی را به گردن او آویخت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات