تیم ملی کاتای ایران در حالی به دلیل مشکل حجاب از گردونه مسابقات کنار گذاشته شد که دبیر کل کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد تماس معاون ورزش بانوان وزارت ورزش عامل حذف کاراته کاها شده و اگر او چنین تماسی را با مسئولان برقرار می کرد، این تیم می توانست مدال طلا را کسب کند.

به گزارش افکارنیوز ، تیم کاتای بانوان ایران با شکست همه رقبا راهی بازی نهایی شد و در حالی که منتظر بود گوینده سالن برای برنامه بازی نهایی را اعلام کند، اعتراض مصری ها باعث حذف این تیم شد. اما ماجرا از این قرار است که انتشار عکسی از تیم کاتای ایران در مسابقات روز نخست واکنش مرضیه اکبری را به دنبال داشته است.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در بخش بانوان در تماس با مسئولین تیم در اندونزی خواستار حضور نیافتن نفرات باقی مانده تیم در مسابقات شده بود. این درخواست در حالی از به مسئولان تیم ابلاغ شد که اعضای تیم از حجابی که به تصویب فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا رسیده بود استفاده کرد.

در همین رابطه بهرام افشارزاده با ابراز ناراحتی از تماس معاونت وزارت ورزش در بخش بانوان به خبرنگاران گفت: روز گذشته عکسی از بانوان کاراته کا منتشر شد و پس از آن مرضیه اکبرآبادی معاون وزیر ورزش در حوزه بانوان با اندونزی تماس گرفت و به بانوان به خاطر حجاب شان تذکر داد. ای کاش به جای اینکه خانم اکبرآبادی با سرپرست تیم تماس می گرفت با من یا رئیس فدراسیون کاراته مشورت می کرد. متاسفانه به راحتی مدال طلا را از دست دادیم. شاید اگر خانم اکبرآبادی با من تماس می گرفت این اتفاقات رخ نمی داد.

وی ادامه داد: وقتی فدراسیون جهانی کاراته یک حجاب بخصوص را تعریف کرده نباید آن را تغییر دهیم. فکر نمی کنم حجاب بانوان ایرانی مشکلی داشته باشد. من در جریان اتفاقات نبودم و همین جا مسائل را متوجه شدم. نکته اینجاست که روز گذشته بانوان ما با همین حجاب در مسابقات شرکت کردند و نمی دانم چرا امروز به این موضوع ایراد گرفتند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک خطاب به مردانی داور ایرانی که باعث حذف بانوان از مسابقات کاتای تیمی شد اظهار داشت: قبول دارم قوانین باید اجرا شود اما باید بعضی از مواقع منافع کشورمان را هم درنظر بگیریم.

افشارزاده ضمن بیان این موضوع که تیم کاتای بانوان ایران به راحتی می توانست مدال طلای مسابقات را به دست بیاورد عنوان کرد: برای این دختران ناراحت هستم. واقعا حیف شد آنها مثل دختران من هستند و کسب مدال طلا حق شان بود.

فرحناز ارباب سرمربی تیم کاتای بانوان هم با بیان اینکه با هفت ماه تمرین قهرمان جهان را شکست دادیم گفت: داوران باید زمان می دادند تا ما لباس خود را درست کنیم ولی وقتی ما راهی بازی نهایی شدیم این چنین ایراد گرفتند. حذف از مسابقات ناراحتی دارد ولی همین که توانستیم توانایی خود را اثبات کنیم خود گویای همه چیز است.

الناز تقی پور عضو تیم کاتای کشورمان هم گفت: هیچ کسی نمی تواند جلوی درخشش ما را بگیرد و باز هم تلاش می کنیم. این برخوردها باعث افزایش انگیزه ما می شود و مطمئن باشید دوباره با قدرت برگشته و مصر را شکست می دهیم.

به هر حال تیم ملی بانوان ایران در حالی از کسب یک نشان با ارزش بازماند که شایستگی خود را با شکست تیم مصر عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه داشت شکست داده بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات