اف سی سئول کره و استقلال تهران درحالی به مصاف یکدیگر می روند که میزبان این دیدار، هیچگاه در خانه شکست نخورده و نماینده ایران نیز هیچگاه و در خارج از خانه، دست خالی به کشورش بازنگشته است.

به گزارش افکارنیوز ، از چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و از مرحله نیمه نهایی این بازی ها، روز چهارشنبه دو تیم اف سی سئول کره و استقلال تهران به مصاف یکدیگر می روند. آبی های ایرانی که با حذف مقتدرانه ی بوریرام تایلند پای در این مرحله گذاشته اند، آماده هستند تا خود را به فینال برسانند. آنها پر از انگیزه و در آمادگی کامل هستند. هرچند که خبر بد برای آنها غیبت خسرو حیدری است.

از سویی دیگر جواد نکونام، ساموئل، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، فرهاد مجیدی و آندرانیک تیموریان بازیکنانی هستند که در صورت دریافت کارت زرد، بازی بعدی را از دست می دهند و همین امر کار را برای آبی پوشان سخت تر می کند.

استقلال که خسرو حیدری را در اختیار ندارد، احتمالا در دفاع با ترکیب، بیک زاده، صادقی، عمران زاده و منتظری به میدان می رود. از آن سو اف سی سئول که سابقا با نام آنیانگ برابر استقلال به میدان رفته و یکبار تجربه قهرمانی در رقابت های آسیایی را هم دارد درحالی به مصاف استقلال می آید که آمارهای آنها نشان می دهد که جز یک تساوی، آنها همیشه در خانه پیروز از میدان خارج شده اند. دریافت تنها دو گل در نیمه نخست، در کل رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، نشان از تمرکز بالای دفاعی آنها دارد. آنها در سال های ۱۹۸۵،۱۹۹۰،۲۰۰۰،۲۰۱۰ و۲۰۱۲ قهرمان رقابت های لیگ کره شده اند.

استقلال که در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۲ برابر آنیانگ به میدان رفته بود، با از دست دادن یک پنالتی در ورزشگاه باتلاقی آزادی، تن به شکست دو بر یک برابر این تیم داد و از حضور در فینال بازماند. دیداری که منجر به ترمیم چمن ورزشگاه آزادی شد. با این همه خاطره تلخ دیدار استقلال و آنیانگ هنوز از اذهان فوتبال دوستان ایرانی خارج نشده و شاید به همین دلیل است که علی فتح الله زاده این دیدار را نوعی تسویه حساب می داند.

به نظر، آنچه که خیال آبی پوشان را کمی آسوده می کند، شکست ناپذیری آنها در دیدارهای خارج از خانه بوده است. استقلال هیچگاه در این فصل رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در بیرون از آزادی شکست نخورده و اگر بتواند در این دیدار با تساوی هم از میدان خارج شود، دست به کار بزرگی زده است. از سویی دیگر قلعه نویی به طور قطع، تلاش می کند تا کار را به تهران بکشاند و از حضور هواداران استقلال در ورزشگاه آزادی، نهایت نفع را ببرد.

آنطور که خبر می رسد، آبی های ایرانی در آمادگی کامل برای این دیدار بسر می برند و با انگیزه ی بالایشان می خواهند دست پر به تهران بازگردند. به نظر می رسد برگ برنده آبی ها در این دیدار، کمربند میانی شان و در راس آنها، تیموریان باشد. بهترین بازیکن اف سی سئول، دژان دمجانوویچ است. این بازیکن تاکنون ده گل در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رسانده و بسیار زهردار نشان داده است.

بنظر می رسد اگر استقلال بتواند در نیمه اول دروازه اش را بسته نگاه دارد، می تواند با اعتماد به نفس بیشتر و در نیمه دوم با انگیزه و ریتمی متفاوت پای در میدان بگذارد. استقلال که با وجود مشکلات مالی و مسائل زیاد، توانسته پای تا این مرحله بگذارد، نمی خواهد به این سادگی فرصت پیش رویش را از دست بدهد و باید دید امیر قلعه نویی و شاگردانش می توانند به روند موفقیت آمیز و غرور آفرین خودشان در رقابت های آسیایی ادامه دهند یا خیر، هرچند که به گواه اکثر کارشناسان، آنها لیاقت حضور در فینال و کسب ستاره سوم در رقابت های آسیایی را دارند.

دیدار دو تیم اف سی سئول کره و استقلال تهران روز چهارشنبه، ساعت ۱۴ به وقت تهران و در ورزشگاه ۶۶ هزار نفری سئول برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات