کاتاروی تیم ملی کشورمان گفت: حجاب ما بهانه ای شد تا یک داور ایرانی قهرمانی را از ایران در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی بگیرد.

به گزارش افکارنیوز ، مهسا افسانه گفت: این برای اولین بار است که می بینم تیمی شایسته قهرمانی است اما بدون مدال به کشور باز می گردد. در عمرم چنین چیزی ندیده بودم که از صدقه سری یک سرداور ایرانی آن را هم دیدم. متاسفانه سرداور ایرانی قبل از مسابقه به ما نگفت که نوع پوشش مان چه ایرادی دارد و اگر ایراد دارد چطور باید آن را برطرف کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ۲ دور کاتا زدیم اما داوران هیچ ایرادی نگرفتند. نمی دانم چرا به ناگاه حجابمان ایراد پیدا کرد و بازنده شدیم.
افسانه با یادآوری اینکه با اعتراض مصری ها بازنده شده اند گفت: در هیچ کجای دنیا ندیده بودم با رای داوران نتیجه یک مسابقه را برگردانند اما اینجا این اتفاق توسط یک سرداور ایرانی رقم خورد. نمی دانم چرا ایشان که ما هموطنش هستیم تذکر نداد. شاید از داوران کشور دیگری بودند به ما تذکر می دادند.
کاتاروی تیم ملی کشورمان افزود: ۲ مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشتیم و قبل از مسابقه فینال عنوان کردند که نتیجه بازی با مصر باید برگردد. ظاهرا می خواستند مدال به مصر برسد که به این هدف خود رسیدند. ما در مسابقات کشورهای اسلامی مصر را شکست دادیم که مقام سوم جهان را در اختیار دارد و به چند مدال طلای لیگ جهانی رسیده اما به بهانه حجاب و با ناداوری ما را حذف کردند.
افسانه تصریح کرد: مدال ها را تقسیم کردند و در شرایطی که نباید بازنده می شدیم شکست مان دادند. مصری ها کاری نکردند و به راحتی به فینال رسیدند. مصری ها در شرایطی به فینال رسیدند که فقط به یک پیروزی رسیده بودند.
وی گفت: ما بازنده شدیم و اصلا ناراحت نیستم چرا که اصلا بحث حجاب مطرح نبود. ما به خاطر کوتاهی سرداور بازی باختیم. مگر دیروز ورزشکاران ما کاتا و کمیته نزده بودند پس چرا دیروز لباس ما ایراد نداشت اما به ناگاه امروز ایراد پیدا کرد. به نظر من این یک تبانی است و داوران می خواستند مدال را به مصر بدهند. مصری ها هیچ کاری نکردند و به راحتی مدال طلا را به دست آوردند.
کاتاروی تیم ملی کشورمان عنوان کرد: خیلی زحمت کشیده و در ایران همه حریفان را شکست داده بودیم. حقمان بود قهرمان شویم اما این حق خورده شد. شاید باور نکنید همه از اینکه ما بازنده شده بودیم ناراحت بودند حتی داوری که رای به شکستمان داده بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات