رئیس انجمن راگبی:

نخستین دوره مسابقات راگبی جام قهرمانان در دو بخش مردان و زنان با حضور شش تیم برگزار می شود.

به گزارش افکارنیوز ، حسن میرزا آقابیگ در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، گفت: انجمن راگبی قصد دارد همزمان با برگزاری کلاس های بین المللی داوری راگبی، نخستین دوره مسابقات این رشته جام قهرمانان در دو بخش مردان و زنان، ششم مهر ماه سال جاری برگزار کند.

رئیس انجمن راگبی ادامه داد: مسابقات جام قهرمانان راگبی با حضور ۳ تیم برتر از لیگ برتر، سه تیم برتر از لیگ دسته اول کشور در استان تهران برگزار می شود. تیم های شرکت کننده تا پنجم مهر ماه برای حضور و اعلام آمادگی در این مسابقات فرصت دارند.

آقابیگ تصریح کرد: در پایان مسابقات جام قهرمانان قهرمان قهرمانان سال ۹۲ در مسابقات ۷ نفره در دو بخش مردان و زنان شرکت می کند. البته تیم ملی مردان و زنان راگبی در حال حاضر آماده حضور و شرکت در مسابقات هندوستان در مهر ماه سال جاری می شود. تیم ملی مردان راگبی ۱۶ مهر ماه عازم بمبئی و تیم ملی بانوان ۱۷ آبان ماه سال جاری عازم پونای هند می شوند. از اینرو هم اکنون در اردوی آمادگی به سر می برند و تمرینات آمادگی خود را انجام می دهند.

وی افزود: نخستین مرحله اردوی آمادگی بانوان از ۲۳ لغایت ۳۱ شهریور ماه با حضور ۲۵ راگبی باز برگزار شده است. در پایان مرحله نخست اردوی بانوان، ۶ راگبی باز حذف شدند لذا دومین مرحله اردوی بانوان که با ۱۹ راگبی باز از ۸ مهر ماه برپا می شود.

آقابیگ تصریح کرد: اردوی تیم ملی مردان راگبی باز با ۱۷ نفر برگزار می شود، در هشتم مهر که مرحله آخر اردوی مردان است ۲ راگبی باز دیگر حذف می شوند و اردوی نهایی تیم ملی مردان تا ۱۵ مهر ماه ادامه می یابد و در نهایت ۱۲ راگبی باز عازم مسابقات بمبئی هند می شوند.

آقابیگ تصریح کرد: مسابقات نونهالان زیر ۱۳ سال کشور در بخش مردان پنج شنبه ۱۱ مهر در ورزشگاه استقلال هویزه جنوب برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات