کنفرانس خبری پیش از مسابقه استقلال مقابل تیم سئول ساعت ۵: ۳۰ دقیقه صبح امروز به وقت تهران برگزار شد.

به گزارش افکارنیوز ،   کنفرانس خبری پیش از مسابقه استقلال مقابل تیم سئول ساعت ۵: ۳۰ دقیقه صبح امروز به وقت تهران برگزار شد. در این نشست که امیر قلعه نویی و آندرانیک تیموریان حضور داشتند، خبرنگاران کره ای به دلیل حاشیه های مسابقه تیم ملی ایران مقابل کره جنوبی در خرداد ماه گذشته کنجکاوی فراوانی نسبت به موضع فعلی مردم ایران نسبت به مسابقه فردا انجام دادند.

قلعه نویی سرمربی تیم استقلال در ابتدای صحبتهایش گفت: بازی با سئول، بازی سختی است. آنها تیم با برنامه ای هستند. نظم خوبی در دفاع و حمله دارند اما ما هم استقلال هستیم و در فصل جدید بازی به بازی بهتر شده ایم. مسابقه با سئول دو نیمه دارد. یک نیمه فردا برگزار می شود و نیمه دوم هفته آینده در تهران. ما برای هر نیمه برنامه خاصی داریم و امیدواریم به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنیم.

خبرنگاران کره ای به عنوان اولین سئوال از برنامه و تاکتیک تیم استقلال برای بازی روز چهارشنبه پرسیدند که قلعه نویی در پاسخ تاکید کرد: قرار نیست من در این جلسه از برنامه های فنی صحبت کنم اما به احترام سئوالی که کردید باید بگویم ما به دقت تیم سئول را آنالیز کردیم. اگر بتوانیم ارتباط خط هافبک و فوروارد آنها را قطع کنیم موفق خواهیم شد. آنها یک مهاجم هدف دارند و دو گوش در جناح های چپ و راست که بسیار خطرناک هستند. ما باید ارتباط این دو بازیکن گوش را با مهاجم شماره ۱۰ آنها حتی الامکان قطع کنیم. ما برای بازی فردا به دنبال این هستیم که در سئول گل بزنیم. در مسابقات رفت و برگشت بسیار مهم است که شما در خانه حریف گل بزنید و در خانه گل نخورید.

در ادامه یک خبرنگار کره ای با اشاره به حاشیه های مسابقه ایران با کره جنوبی در سئول در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ و اختلاف نظرهایی که بین دو تیم به وجود آمد، پرسید که «آیا این مسابقه یک جنگ تمام عیار بین دو کشور است؟ سرمربی استقلال در این مورد تصریح کرد: شعار فیفا بازی جوانمردانه است. فوتبال وسیله ای است برای نزدیکی ملتها به یکدیگر، برد و باخت در درجه دوم قرار دارد. من نگاهم به فوتبال به این شکل است. بین ایران و کره مسابقات زیادی برگزار شده و برد و باخت زیادی وجود داشته اما مهم این است که دو ملت از یکدیگر خاطره خوشی داشته باشند.

باز هم در ادامه جلسه خبرنگار دیگری به گونه ای متفاوت درباره حاشیه های مسابقه تیم های ملی دو کشور در خرداد ماه گذشته پرسید که قلعه نویی دوباره تاکید کرد: «همان طور که رئیس جمهور سابق ما، آقای خاتمی، چند سال قبل در سازمان ملل موضوع گفت و گوی تمدن ها را پیشنهاد کردند، مردم ایران فوتبال را به عنوان وسیله ای برای دوستی بیشتر با ملتها می دانند و نگاه ما هم نسبت به فوتبال به عنوان ابزاری برای گفت و گوی تمدن و فرهنگ ملتها با یکدیگر است.

سرمربی تیم استقلال درباره بازی در ورزشگاه خانگی سئول گفت: البته من قبلا وقتی سرمربی تیم ملی ایران بودم در همین ورزشگاه مقابل تیم ملی کره جنوبی مربیگری کرده ام. مسابقه ای که با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. جو این ورزشگاه را بازیکنان من می شناسند. فوتبال کره در کنار ورزشگاههایی که دارد، ساختار و نظم و چشم انداز خوبی دارد. البته آن طور که اینجا شنیده ام گویا در یک سال گذشته بحرانی برای فوتبال کره به وجود آمده که منجر به محرومیت چند بازیکن شده اما با این وجود شما در دوره مختلف جام جهانی حاضر بودید و همین تداوم حضور در جام جهانی باعث پیشرفت فوتبال کره جنوبی شده است»

در ادامه خبرنگاری نظر قلعه نویی را درباره بازیکن کلیدی تیم سئول پرسید. سرمربی آبی ها در پاسخ گفت: «بازیکن کلیدی تیم سئول در بازی فردا تماشاگران آنها هستند. من قبلا هم گفتم که بازیکن شماره ۱۰ و البته ۱۱ و ۱۶ تیم سئول زهردار و خطرناک هستند و ما حتما برای مهار آنها برنامه داریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات