تلویزیون دو برنامه چالشی در حوزه فوتبال و سینما دارد یعنی «نود» و «هفت» . جمشید مشایخی که از موسفیدهای عرصه هنر است و این دو برنامه را هم دنبال می کند لحن کلام این دو برنامه را نمی پسندد.

به گزارش افکارنیوز ، تلویزیون دو برنامه چالشی در حوزه فوتبال و سینما دارد یعنی «نود» و «هفت» . جمشید مشایخی که از موسفیدهای عرصه هنر است و این دو برنامه را هم دنبال می کند لحن کلام این دو برنامه را نمی پسندد.

او در بخشی از مصاحبه اش با یکی از خبرگزاری ها می گوید: «گاهی اوقات که برنامه نود را می بینم هیچ درسی به مردم ایران مخصوصا به جوانان و نوجوانان نمی دهد چرا که در آن افراد بیشتر به یکدیگر اهانت می کنند. برنامه نود در حقیقت دعوای بین ورزشکاران، فوتبالیست ها و مسئولانورزشی است. برخی اوقات لحن زشتی در این برنامه بین افراد بازگو می شودو من از این موضوع متاسف می شوم. فوتبالیست ها ورزشکار هستندو باید از خصلت های متناسب با یک ورزشکار رفتار و عمل کنند اما اینگونه نیستو به یکدیگر توهین می کنند.

این الگوها باید مناسب باشد تا جوانان از آنها درس بگیرند. برنامه هفت که مربوط به سینماست نیز مانند برنامه نود عمل می کند و از الفاظ و لحن های توهین آمیز استفاده می کنند. انتقاد کردن می تواند با لحن بسیار مودذبانه باشد. انتقاد کردن این نیست که ضعف یک فردی را بگوید بلکه نقاط قوت او نیز هست. در عین حال باید با لحن مودبانه انتقاد شود.

در هیچ کجای جهان و هیچ کشوری به اندازه کشور ما بزرگان در مورد اخلاق صحبت نکرده اند. اگر انگلیس شکسپیر دارد، آلمان ها گوته دارند، ما بزرگان به مراتب بالاتری داریم و هنرمندان بسیاری در زمینه ادبیات، اخلاق و گذشت داریم. آیا برای یک ملت ننگ نیست که با داشتن چنین بزرگانی اخلاق بد را داشته باشند. اخلاق ها و گذشت در جامعه نسبت به گذشته تغییر کرده است. این در حالی است که تربیت نسل جوان و الگوسازی اهمیت بسیاری دارد. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات