غیبت حیدری می تواند مشکل ساز شود

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که کار آبی پوشان مقابل نماینده کره جنوبی بسیار مشکل است به ویژه اینکه خسرو حیدری در این بازی حضور ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، صادق ورمزیار در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره دیدار روز چهارشنبه استقلال برابر اف سی سئول کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: حضور استقلال در جمع ۴ تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا می تواند از نظر روحی و روانی خوب باشد و به تیم کمک کند مخصوصا بعد از اینکه این تیم در سه بازی گذشته خود پیش از دیدار با بوریرام فقط یک امتیاز گرفته بود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم از نظر فنی در مورد این بازی صحبت کنیم عدم حضور خسرو حیدری و یک هافبک بازیساز می تواند برای استقلال دردسرساز باشد اما اگر شاگردان قلعه نویی مانند نیمه دوم بازی با بوریرام بازی کنند می توانند حداقل با یک مساوی از کره به تهران بیایند. شانس خوبی که استقلال آورده این است که در بازی برگشت میزبان نماینده کره جنوبی است و این می تواند یک نعمت بزرگ باشد.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که آیا این تیم توانایی شکست دادن اف سی سئول را در خاک کره دارد یا خیر، عنوان کرد: هر اتفاقی قابل رخ دادن است اما نباید بازیکنان غرور برد مقابل بوریرام را داشته باشند. آنها باید بدانند که برای پیروز شدن در خاک کره باید زحمت زیادی بکشند و همچنین این موضوع را به یاد داشته باشند که اف سی سئول و بوریرام با هم فرق می کنند. اگر بوریرام ۵ بازیکن خارجی حرفه ای داشت، تمام بازیکنان نماینده کره جنوبی حرفه ای هستند.

ورمزیار در واکنش به این مسئله که چه بازیکنی می تواند برای استقلال مقابل اف سی سئول تاثیرگذار باشد تاکید کرد: اگر قرار است بازیکنی تاثیرگذار باشد جواد نکونام و آندرانیک تیموریان این شرایط را دارند. آنها می توانند مقابل خط دفاع را به خوبی پوشش دهند تا آسیبی به مدافعان استقلال نرسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیم حال حاضر استقلال قدرتمند است یا تیم سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱ گفت: با تمام احترامی که این تیم استقلال قائلم و معتقدم بازیکنان بسیار خوبی در آن بازی می کنند اما فکر می کنم تیم سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱ که یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی آسیا را کسب کرد بسیار باتوان تر، شاداب تر و رفیق تر بود. در آن سال ها استقلال ۱۳ ملی پوش داشت که حداقل ۸ نفر آن به صورت ثابت برای تیم ملی بازی می کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات