قرار نیست از مردانی شکایت کنیم

رئیس فدراسیون کاراته تاکید کرد: ورزشکاران این رشته ورزشی در مسابقات کاراته بازی های کشورهای اسلامی انتظارات را برآورده کردند.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا سمندر پس از پایان مسابقات کاراته سومین دوره بازی های کشورهای اسلامی اظهار داشت: ما باید با منطق پیش برویم. شرایط این دوره از مسابقات به هیچ عنوان با دوره قبل قابل قیاس نیست و به عقیده من مقایسه این ۲ دوره در حقیقت مقایسه ۱۰ با ۱۰۰ است.

وی در ادامه افزود: اگر در آن دوره سطح کشورهای عربی ۱۰ بود، در این دوره به ۱۰۰ رسیده است. قبلا کشوری چون قطر نبود و امروز می بینیم قطری ها با نهایت توان در رقابت ها شرکت می کنند.

رئیس فدراسیون کاراته از عملکرد این تیم در مسابقات کشورهای اسلامی ابراز رضایت کرد و گفت: مربیان ما در ابتدا قول داده بودند ۳ مدال طلا بگیرند که به این ۳ مدال رسیدیم اما من به شخصه انتظار داشتم ۵ مدال طلا بگیریم که به ۳ مدال طلا و ۶ نقره رسیدیم. البته من نقره ای ها هم را طلایی می دانم.

سمندر با بیان اینکه در مسابقات اندونزی تیم ها و کشورهای آسیایی آن طور که باید دیده نشدند، افزود: به عقیده من کاراته کاهای ایران انتظارات را برآورده کردند. شاید ما انتظارات بیشتری داشتیم اما فکر می کنم آنها در مجموع عملکرد خوبی داشتند.

رئیس فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات اتفاقاتی برای بانوان کاراته کا رقم خورد که برای ما و آنها تجربه شد تا در آینده این چنین غافلگیر نشویم.

وی در ادامه افزود: به عقیده من بانوان ایران در این دوره از مسابقات گل کاشتند. از این به بعد ۱۰۰ درصد بیشتر به بانوان کاراته کا توجه خواهیم کرد و روی رشد و پیشرفت آنها تمرکز می کنیم.

وی این موضوع را که به نقل او اعلام کرده بودند از مردانی داور ایرانی به علت مسائل پیش آمده در مسابقات کاتای تیمی شکایت می کند، تکذیب کرد و گفت: من به هیچ عنوان نگفتم از مردانی شکایت می کنم چرا که نیازی به شکایت نیست. قطعا در ایران به این موضوع رسیدگی کرده و مشکل را برطرف می کنیم.

وی در خاتمه تصریح کرد: در نشستی که با رئیس فدراسیون جهانی کاراته داشتم ایشان تاکید کرد هر داوری که بخواهیم به ایران می فرستند. حتی رئیس فدراسیون جهانی کاراته اعلام آمادگی کرد که هزینه داوران را پرداختکند و ما تنها باید هزینه رفت و آمد آنها را بدهیم. به عقیده من ما باید روی داوری خود بیشتر کار کنیم چرا که داوری ایران تنها در سطح آسیا دیده شده و در سطح جهانی آن چنان جایگاهی ندارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات