کوروش باقری که در طول این مدت فشار زیادی را از سوی اهالی رسانه و بخصوص پیشکسوتان وزنه برداری متحمل شده بود، به هیچ وجه حاضر به عقب نشینی از مواضغ خودش نشد و در بهبوهه استرس ناشی از برکناری احتمالی، با مشکل قلبی مواجه شد.

حمله قلبی و شرایط در ظاهر حادی که کوروش باقری ظرف هفتاد و دوساعت گذشته تجربه کرد به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود و معادلات اخیر وزنه برداری ایران را پیچیده تر کرد! معادلاتی که ریشه در اختلافات پایان ناپذیر و گره کور خورده کوروش باقری و ملی پوشان المپیکی مغضوب داشت و در دوره کاری وزیر سابق ورزش و جوانان ختم به خیر نشد.

اما در دوره سرپرستی صالحی امیری شرایطی کاملا متفاوت بر وزنه برداری ایران سایه انداخت و سرپرست فعلی وزارت ورزش، کاملا بی پرده و صریح از حسین رضازاده خواست تا مشکلات موجود هرچه زود تر مرتفع شود و حتی در صورت برکناری کوروش باقری، ستاره های وزنه برداری ایران به تیم ملی بازگردانده شوند. موضوعی که در بازدید حسین رضازاده از اردوی تیم ملی در بجنورد به اطلاع کوروش باقری رسید و سرمربی تیم ملی وزنه برداری را در آستانه رقابت های جهانی با شوک بزرگی مواجه کرد.

کوروش باقری که در طول این مدت فشار زیادی را از سوی اهالی رسانه و بخصوص پیشکسوتان وزنه برداری متحمل شده بود، به هیچ وجه حاضر به عقب نشینی از مواضغ خودش نشد و در بهبوهه استرس ناشی از برکناری احتمالی، با مشکل قلبی مواجه شد. حمله قلبی که البته در شدت و میزان آن، بزرگنمایی زیرکانه و هدفمندانه ای مستتر بود!

مشاور سیاه فدراسیون وزنه برداری که به اصطلاح نقش مغز متفکر حسین رضازاده را بازی می کند و بنیانگذار اتفاقات تلخ اخیر وزنه برداری بوده، با دستمایه قرار دادن این اتفاق و به راه انداختن جریان رسانه ای که مشکل قبلی کوروش باقری را اغراق آمیز و بزرگنمایی شده منتشر کرد، سعی کرد تا راه خروج اضطراری را برای سرمربی تیم ملی باز کند!

راه خروجی که بهترین روش برای برآورده کردن خواسته سرپرست وزارت ورزش بود و تحت سناریویی کاملا مهندسی شده، زمینه بازگشت ملی پوشان مغضوب المپیکی را به تیم ملی فراهم کرد. کوروش باقری اگرچه مخالف پذیرش این تصمیم وزارت نشین ها بود اما به ناچار پذیرفت که از فرصت بدست آمده نهایت استفاده را ببرد و برای حفظ سلامتی خودش و البته صندلی ریاست حسین رضازاده، زمزمه جدایی از تیم ملی را بر سر زبان ها بیندازد!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات