از سوی فیلا، تیم ملی کشتی فرنگی ایران به لحاظ مرغوبیت مدال در مکان دوم جهان قرار گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان درحالی در شهر بوداپست مجارستان پایان یافت که تیم های ایران عملکرد موفقیت آمیزی داشتند.

در رقابت های کشتی آزاد تیم ایران که پس از سال ها عنوان قهرمانی را از آن خود کرد از نظر مرغوبیت مدال نیز عملکرد بسیار خوبی داشت به طوری که در این مسابقات صاحب ۲ مدال طلا، یک نقره و دو برنز شد.

بر این اساس تیم کشتی فرنگی کشورمان نیز که قهرمانان المپیکی خود را همراه نداشت در این رقابت ها صاحب دو مدال ارزشمند طلا شد که برای اولین بار در اوزان ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم بدست آمد.
بر این اساس ملی پوشان ایران در حالی با کسب دو مدال طلای ارزشمند، کشتی گیران روسی را پشت سر گذاشتند که این کشتی گیران سال ها بر کشتی جهان سلطنت می کردند و از مدال های طلا سهم کوچکی را برای کشورهای دیگر قائل بودند.

روس ها در مسابقات اخیر در کشتی فرنگی تنها به یک مدال طلا بسنده کردند و در کشتی آزاد نیز با کسب ۲ مدال طلا به کار خود خاتمه دادند.

فیلا در پایان مسابقات فرنگی قهرمانی جهان در بوداپست در بخش پایگاه اطلاعاتی نتایج مسابقات (database) به رده بندی برترین تیم ها در بحث مرغوبیت مدال پرداخته که کره جنوبی در مکان اول ایران بالاتر از روسیه در مکان دوم قرار دارد.

اکنون کشتی ایران هم در آزاد و هم در فرنگی رقیب جدی و قدرتمندی برای روس هاست و باید این روند را با تلاش و تدبیر ادامه دهیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات