باز هم به دنبال تاکتیک های جدید هستیم

سرمربی بارسلونا با تاکید بر اهمیت مراقبت از فوق ستاره آرژانتینی تیمش اعتراف کرد همچنان به دنبال افزودن تاکتیکی جدید به شیوه بازی تیمش است.

به گزارش افکارنیوز ، خراردو مارتینو در کنفرانس خبری پس از پیروزی ۴ بر صفر تیمش برابر رئال سوسیه داد، اظهار داشت: فکر می کنم بارسلونا یک بازی بسیار خوب انجام داد به خصوص در نیمه اول. من از عملکرد تیم راضی هستم. ما باید همیشه به همین نحو بازی کنیم هرچند به دنبال آن هستیم که با تغییر سرعت و ریتم بازی و شیوه های تاکتیکی بیشتر به شیوه بازی مان تنوع بدهیم که البته این کار آسانی نیست.

مارتینو با اشاره به فشاری که بارسلونا بر سوسیه داد آورد، افزود: در نیمه دوم از فشاری که بر حریف می آوردیم کاسته شد اما زمانی که در اوج بودیم هر کاری می توانستیم بکنیم. در یک سومی دفاعی سوسیه داد ما این تیم را تحت فشار قرار داده بودیم. این فشار را زمانی که حریف می خواست بازی را از جلوی دروازه اش شروع کند می شد دید.

لیونل مسی در جریان این بازی در قیقه ۸۱ از میدان خارج شد و جای خود را به سِرخی روبرتو داد. مارتینو درخصوص علت تعویض ستاره آرژانتینی تیمش گفت: من مجبورم از مسی مراقبت کنم. در واقع حواسم باید به سلامت تمام بازیکنان و مخصوصا مسی باشد چون ما به او برای لحظات سرنوشت ساز فصل نیاز داریم. اگر فرصت اش پیش بیاید ترجیح می دهیم که به او کمی استراحت بدهیم هرچند خود او می خواهد به طور کامل در بازی حضور داشته باشد.

مقابل سوسیه داد یک اتفاق مهم افتاد و آن به ثمر رسیدن نخستین گل لالیگایی نیمار از زمان پیوستن اش به بارسلونا بود. تنها گلی که او پیش از این در یک بازی رسمی برای بارسلونا به ثمر رسانده بود در بازی رفت سوپرجام اسپانیا بود. سرمربی آرژانتینی کاتالان ها در تمجید از ستاره برزیلی تیمش عنوان کرد: نیمار یک بازیکن استثنایی است. نگرشی که او برای از خودگذشتگی برای تیم دارد واقعا جذاب و قابل ستایش است.

مارتینو در خاتمه به سوالی در خصوص شانس اتلتیکو مادرید برای قهرمانی در این فصل لالیگا تصریح کرد: اتلتیکومادرید فصل فوق العاده را آغاز کرده است. اگر چه میان بارسلونا و رئال مادرید با سایر تیم ها تفاوت زیادی است اما به نظر من اتلتیکو مادرید هم به اندازه ما و رئال مادرید شانس دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات