هفته هفتم لیگ دسته اول فوتبال فرانسه با پیروزی تیم های لیل و مارسی آغاز شد.

به گزارش افکارنیوز ، در آغاز هفته هفتم لوشامپیونه شب گذشته (سه شنبه) ۲ دیدار برگزار شد که در آنها تیم های لیل و مارسی در خانه برابر میهمانان خود به پیروزی دست یافتند.

در بازی نخست، تیم لیل میزبان اویان بود و موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست پیدا کند تا ۱۳ امتیازی شده و به رده سوم جدول صعود کند. در این بازی سالومون کالو (دقیقه ۱۲) ، یسپر هانسن (دقیقه ۳۲، گل به خودی) و رونی رودلین (دقیقه ۷۱) برای تیم لیل گلزنی کردند.

در دیگر بازی دیشب هم مارسی در خانه برابر تیم سن اتین با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد که در این دیدار بنیامین مندی در دقیقه ۲۲ و جانلی ایمبولا در دقیقه ۲۶ برای مارسی گلزنی کردند و تک گل سن اتین را هم فاوزی غلام در دقیقه ۳۲ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. مارسی با ۳ امتیاز این پیروزی ۱۴ امتیازی شد تا تنها به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به موناکوی صدرنشین در رده دوم جدول رده بندی لوشامپیونه قرار بگیرد.

در ادامه بازی های هفته هفتم امشب ۷ بازی برگزار می شود که در مهم ترین آنها، پاری سن ژرمن، مدافع عنوان قهرمانی میهمان والنسین است و موناکوی صدرنشین از باستیا پذیرایی می کند. برنامه سایر بازی ها به شرح زیر است:

آژاکسیو – لیون
بوردو – رمس
گنگان – سوشو
نانتس – نیس
تولوز – لوریان
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات