دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال تا ۲ هفته دیگر در مورد بحث پیش آمده در مورد داوری های لیگ برتر و موضوع پرسپولیس و محسن قهرمانی تصمیم گیری می کند.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی محمدنبی در گفت وگو با تسنیم درباره مباحث مطرح شده پیرامون وضعیت داوری فوتبال و جلسه روز گذشته با مسئولان پرسپولیس اظهار داشت: این جلسه در فدراسیون برگزار شد و رویانیان و علی دایی مطالبی را شفاهی و مستنداتی را به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال ارائه دادند. هیئت رسیدگی به تخلفات و فدراسیون درباره شواهد و حقیقت موضوع تحقیق خواهد کرد و به این موضوع تا ۲ هفته آینده رسیدگی و تکلیف آن مشخص خواهد شد.

وی افزود: فردا (چهارشنبه) قرار است نشستی با حضور محسن قهرمانی در فدراسیون فوتبال تشکیل شود تا صحبت های او را هم بشنویم و در نهایت هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای در این باره به جمع بندی برسد.

نبی درباره موفقیت تیم فوتبال ساحلی ایران و صعود به مرحله دوم جام جهانی تاکید کرد: به تمامی اعضای تیم فوتبال ساحلی خسته نباشید می گویم. خوشبختانه سرمایه گذاری خوبی روی این تیم صورت گرفت و حاصل آن قهرمانی در المپیک آسیایی چین و کسب قهرمانی آسیا به همراه به دست آوردن سهمیه جام جهانی بود. پس از آن اردوهای خوبی برای تیم ساحلی پیش بینی و با پشتیبانی کامل این تیم به تاهیتی اعزام شد. از حسین هدایتی که برای اعزام تیم فوتبال ساحلی به جام جهانی کمک بلاعوضی انجام داد تقدیر و تشکر می کنم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره بازی فردای تیم ساحلی ایران با روسیه گفت: در بازی با روسیه نیز بازیکنان ایران همانند دیدارهای قبلی خود انگیزه بالایی را دارند و می توانند با شکست دادن روسیه به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند و در تاریخ فوتبال کشور موفقیت دیگری را رقم بزنند.

نبی درباره سال موفق فوتبال ایران در عرصه های مختلف گفت: خوشبختانه این موفقیت ها حاصل کار گروهی در فدراسیون فوتبال، باشگاه ها و هیئت فوتبال استان ها بوده و ما برای ۱۸ تیم ملی که تحت نظر فدراسیون هستند برنامه ریزی کاملی را انجام دادیم. اگر این موفقیت ها تنها برای یک تیم ما اتفاق می افتاد می شد آن را حاصل اتفاق و شانس دانست اما فکر می کنم اکنون تمام جامعه ما به درستی متوجه شدند که موفقیت های فوتبال ایران اتفاقی نبوده و حاصل کار منسجم بوده و به لطف خدا این نتایج خوب را سبب شده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در تشریح وضعیت تیم نوجوانان ایران ابتدا به واکنش در مورد صحبت های مهدوی کیا در برنامه تلویزیونی ۹۰ پرداخت و به تسنیم گفت: می دانم که مهدوی کیا به علی دوستی مهر ارادت قلبی دارد و حضور او به لحاظ روحی در کنار ملی پوشان نوجوان بسیار مفید است و به همین دلیل از او تشکر می کنم اما اساسا تیم نوجوانان از زمانی که در مسابقات آسیایی حضور داشت و توانست سهمیه جام جهانی را کسب کند برنامه های منظم اردویی و دیدارهای تدارکاتی داخل و خارج از کشور را داشته است.

نبی تاکید کرد: تاکنون نزدیک به ۲،۳ میلیارد برای برنامه های آماده سازی تیم نوجوانان هزینه شده و ما قبل از اردوی آلمان یک اردو در ایتالیا برای تیم نوجوانان در نظر گرفته بودیم. قرار بود ۲،۳ هفته مانده به جام جهانی تیم های نوجوانان مراکش و تونس به جزیره کیش یا بندرعباس بیایند و با تیم نوجوانان ایران بازی کنند که دوستی مهر این پیشنهادها را نپذیرفت و خودش تشخیص داد اردوی آلمان برای نوجوانان بهتر است و قبل از اردوی آلمان نیز تیم ایران یک اردوی خوب را در بلاروس پشت سر گذاشته بود.

وی افزود: برداشت من از صحبت های مهدوی کیا این بود که اطلاعات او کافی نیست و زمانی که اطلاعات کافی نداریم باید در اظهارنظرهای خود دقت کنیم. از مهدوی کیا به خاطر آنکه در برپایی اردوی آلمان کمک کرد تشکر می کنم اما امیدوارم برای اظهارنظر تمامی جوانب دیده و صحبت ها با مطالعه کامل انجام شود.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد دعوت از دانیال داوری و مسعود شجاعی به تیم ملی فوتبال گفت: ما همچنان منتظر بازگشت کارلوس کی روش به ایران هستیم تا فهرست بازیکنان تیم ملی را از او بگیریم و هنوز فهرست کی روش را برای بازی با تایلند دریافت نکردیم.

نبی درباره پیگیری بازگرداندن یک میلیون دلار پول بلوکه شده فدراسیون ایران در آمریکا نیز به تسنیم گفت: وکیل بین المللی فدراسیون فوتبال این موضوع را پیگیری می کند و در این زمینه مکاتباتی را با کنفدراسیون فوتبال آسیا و اوفاک یا همان وزارت خزانه داری آمریکا انجام داده ایم چرا که از یکی دو سال پیش پرونده درخواست ایران برای بازگشت این پول در وزارت خزانه داری آمریکا مفتوح شده و وکیل ما پیگیر این موضوع است تا بتوانیم به امید خدا پول بلوکه شدن فدراسیون فوتبال را بازگردانیم.

وی درباره اظهارات منتشرشده به نقل از کفاشیان درباره برگزاری اردوی تیم ملی در برزیل و بازی با آمریکا در اسفندماه تصریح کرد: من در جریان چنین موضوعی قرار ندارم اما اگر این صحبت ها از سوی کفاشیان صورت گرفته باشد حتما صحت دارد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره تمدید مرخصی کی روش گفت: با توجه به درخواست این مربی با تمدید مرخصی موافقت کردیم و کی روش چهارشنبه آینده به تهران خواهد آمد.

نبی درباره وضعیت تیم زیر ۲۲ سال و اینکه قرار است اردوهای این تیم همزمان با اردوهای تیم بزرگسالان تشکیل شود اظهار داشت: بله، به همین شکل است و طبق توافقی که میان فدراسیون فوتبال ایران و عمان صورت گرفته ۲ دیدار دوستانه میان تیم زیر ۲۲ سال ۲ کشور برگزار خواهد شد.

وی درباره حمایت های فدراسیون فوتبال از نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا نیز تاکید کرد: جلسات خوبی را با فتح الله زاده و امیری داشتیم و توانستیم بعد از این جلسات در بخش بین الملل این فدراسیون کارهای مثبتی را در جهت پشتیبانی از استقلال انجام دهیم. تصور می کنم نماینده ایران فردا بتواند تیم کره ای را شکست دهد و با کسب موفقیت در بازی برگشت که در تهران خواهد بود به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که گفته می شود باشگاه استیل آذین بدهی های خود را تسویه کرده و این موضوع در برخی برنامه های تلویزیونی نیز مورد بحث قرار گرفته گفت: جا دارد از هدایتی که مدتی در فوتبال بوده و همچنان هم حضور دارد تشکر کنم. در واقع هدایتی به فوتبال کمک کرده و فوتبال کمکی به او انجام نداده است.

نبی افزود: من و کفاشیان جلساتی را هدایتی داشتیم و از زحمات او تقدیر و تشکر کردیم چرا که در چند سال اخیر او در فوتبال بسیار تاثیرگذار بوده و با کمک های بلاعوض خود به باشگاه های مختلف کمک کرده است. در مورد باشگاه استیل آذین نیز باید بگویم برخلاف باشگاه هایی که به سیستم دولتی وابسته هستند و بدهی های خود را تسویه نکرده اند، این باشگاه خصوصی بدهی های خود را تسویه کرده و من در این زمینه از کمیته انضباطی نیز استعلام گرفتم که آنها تائید کردند بدهی های این باشگاه تسویه شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی، دو پرونده مفتوح نیز وجود دارد که در حال حاضر در مرحله رسیدگی است. به هر صورت شرایط فوتبال ما باید به گونه ای باشد که افرادی که از بخش خصوصی در آن فعالیت می کنند بتوانند زمینه ساز اتفاقات خوبی در فوتبال ایران شوند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره بحث اسپانسر فدراسیون گفت: کفاشیان همچنان پیگیر این موضوع است و هنوز خبر تازه ای به دست من نرسیده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات