رقیب آبی پوشان در نیمه نهایی را بهتر بشناسیم؛

استقلال، خاطره بدی از اف سی سئول در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا دارد، آنها در سال ۸۱ مانع رسیدن نماینده ایران به فینال شدند.

به گزارش افکارنیوز ، تیم اف سی سئول کره جنوبی در حالی قرار است روز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف استقلال برود که یک بار دیگر و در ۱۴ فروردین این ۲ تیم در همین مرحله با یکدیگر روبه رو شدند و استقلالی ها با قبول شکست خانگی ۲ بر یک، از رسیدن به فینال باز ماندند.

در سال ۱۳۸۱ (۲۰۰۲) بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین استقلال و اف سی سئول کره جنوبی در استادیوم آزادی برگزار شد و (مارکو ماتینز) در دقیقه ۵۵ گل اول کره ای ها را در حالی وارد دروازه استقلالی ها کرد که بارش شدید باران قبل از مسابقه زمین چمن آزادی را تبدیل به تالاب کرده بود اما یداله اکبری در دقیقه ۶۲ توانست گل خورده را جبران کند و استقلال را به فینالیست شدن امیدوار کند. اما ۱۰ دقیقه بعد در دقیقه ۷۲ (آندو لوئیز) گل دوم اف سی سئول را هم وارد دروازه استقلال کرد و شانس صعود را از آبی پوشان ایران گرفت. در این بازی محمد نوازی یک ضربه پنالتی را هم از دست داد.

استقلالی ها بعد از این شکست خانگی در دیدار رده بندی لیگ قهرمانان آسیا ۵ بر۲ تیم نسف قارشی ازبکستان را در هم کوبیدند تا مقام سومی را از آن خود کنند.
کره ای ها اما در فینال مغلوب شدند و به نایب قهرمانی رسیدند.
بر اساس این گزارش، باشگاه فوتبال اف سی سئول کره جنوبی در سال ۱۹۸۳ با نام" لاکی گلد ستارف سی" تاسیس شد و تاکنون ۵ عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول کره جنوبی، ۲ عنوان قهرمانی در جام اتحادیه و یک عنوان قهرمانی در جام حذفی و یک نایب قهرمانی جام باشگاه های آسیا را در کارنامه خود دارد.

اف سی سئول امسال یک رکورد را هم در لیگ قهرمانان آسیا از آن خود کرده و آن این است که کره ای ها تاکنون در هیچ کدام از بازی های خانگی خود نباخته اند.

این تیم در مرحله گروهی و در زمین خود ۵ بر یک جیانگو سیتی چین را مغلوب کرد، با نتیجه ۲ بر یک ولگاتا از ژاپن را از پیش رو برداشت و مقابل بوریرام تایلند نیز به تساوی ۲-۲رضایت داد در مرحله یک شانزدهم سه بر یک بجینگ چین را شکست دادند و در مرحله یک چهارم نهایی نیز یک بر صفر از سد الاهلی عربستان گذشته تا رقیب استقلال در نیمه نهایی باشند.

در مقابل این، تیم استقلال هم در هیچ کدام از بازی های خارج از خانه خود در لیگ قهرمانان آسیا نباخته است و روز چهارشنبه این ۲ تیم باید در سئول رودروی هم قرار بگیرند تا شاید رکورد یکی از آنها شکسته شود.

شاگردان امیر قلعه نوعی بعد از رسیدن به جمع ۴ تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا، اکنون انگیزه زیادی دارند تا سومین عنوان قهرمانی آسیایی خود را به چنگ آورند و باخت سال ۲۰۰۲ خود مقابل اف سی سئول را با یک پیروزی دلچسب به فراموشی بسپارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات