رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از احتمال ورود این کمیسیون به موضوع رشوه در فوتبال خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس با اشاره به موضوع رشوه در فوتبال گفت: مباحث این چنینی مدتی است که در کشورمان و برخی دیگر از کشورهای جهان مطرح شده است.

وی با بیان اینکه جایگاه اصلی مباحث، مرتبط با پرداخت رشوه یا رشوه گیری دستگاه قضایی است، اظهار داشت: مجلس در این زمینه وظیفه نظارتی داشته و می تواند با ورود به عملکرد دستگاه های کشور مباحث مرتبط با این موضوع را پیگیری کند.

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه احتمال ورود مجلس به موضوع رشوه در فوتبال وجود دارد، تصریح کرد: اگر مباحث مربوط به سوء مدیریت یا اشکال در سیستم اداری باشد، کمیسیون اصل نود به آن ورود می کند و اگر کمیسیون به این نتیجه رسید که جرمی اتفاق افتاده، موظف است مباحث را برای پیگیری به دستگاه قضایی اعلام کند.

ملکشاهی با بیان اینکه قوانین مربوط به رشوه بسیار سخت گیرانه تصویب شده است، تصریح کرد: مجازات سنگین برای رشوه دهنده و رشوه گیرنده در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه خاطرنشان کرد: من در این راستا با اعضای کمیسیون صحبت خواهم کرد که اگر لازم بود کمیسیون حقوقی و قضایی به این مسئله ورود کند؛ در واقع احتمال پیگیری این موضوع در کمیسیون وجود دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات