بدنساز پرسپولیس در جلسه ای که در فدراسیون فوتبال با ستاد تخلفات فوتبال داشته بدون سند و مدرک ادعا کرده که قهرمانی پیشنهاد رشوه داده است.

به گزارش افکارنیوز ، ادعای علی دایی درباره شماره حساب ها و اتهامی که به محسن قهرمانی زد باعث شد تا پای قهرمانی برای پاسخگویی به ستاد تخلفات حرفه ای و حراست فدراسیون کشیده شود. حوالی ظهر چهارشنبه قهرمانی به همراه رضا کرمانشاهی دیگر داور لیگ برتر که در مظان اتهام قرار گرفته بود به فدراسیون رفت.

از طرف دیگر محمد مولایی و حاتم به عنوان افراد مطلع از سوی باشگاه پرسپولیس در فدراسیون حاضر شدند تا رودرروی قهرمانی و علیپور نشسته و در مورد دلایل خود توضیح دهند. اینطور که گفته می شود پرسپولیسی ها به بازی فصل پیش بین راه آهن و آلومینیوم اشاره کردند.

مولایی که مدعی است با همشهری خود محسن قهرمانی ارتباط خوبی داشته، ادعای خود را اینطور مطرح کرد: «محسن قهرمانی قبل از بازی راه آهن و آلومینیوم شماره حسابش را داد تا در صورت موافقت دایی این بازی را برای راه آهن در بیاورد اما دایی قبول نکرد. »

مولایی در ادعایش حاتم را به عنوان شاهد گرفت، ضمن اینکه گفت کاغذی از قهرمانی داشته اما در مقابل، حاتم ادعای مولایی را تأیید نکرد.

علیپور که به همراه آیت اللهی در جلسه حضور داشتند، از مولایی کاغذ را خواستند اما مولایی در پاسخ گفت: «پارسال که علی آقا پیشنهاد قهرمانی را قبول نکرد کاغذ را پاره کردیم. »

مولایی در لابلای صحبت هایش به این مساله اشاره کرد که چون فصل پیش، پیشنهاد قهرمانی و شماره حسابش را قبول نکرده این داور تهدید کرده که تلافی می کند و در بازی پرسپولیس و سپاهان قصد تلافی داشته است.

نکته قابل توجه در مورد ادعاهای نمایندگان پرسپولیس این بود که سند و مدرکی برای ادعایشان نداشته و همه چیز را براساس گفتگوی شفاهی مطرح می کردند.

بعد از ماجرای جنجالی بازی پرسپولیس و سپاهان و توضیحات طرفین در زمینه شماره حساب که مطرح شده است، رضا کرمانشاهی که به خاطر ادعاهای بادیه، مدیرعامل نفتون به ستاد تخلفات حرفه ای دعوت شده بود توضیحاتی در این زمینه داد و با حرف های ضد و نقیض بادیه مسئولان این کمیته به جمع بندی نرسیدند. در نهایت نشست داورانی که متهم به رشوه گیری شده اند بعد از گذشت ساعت ها به پایان رسید.

خبرنگاران پشت در ایستاده بودند تا نتیجه جلسه را از متهم ردیف اول یعنی محسن قهرمانی که با ادعای دایی این روزها در مظان اتهام قرار گرفته است بپرسند اما این داور ترجیح داد بدون پاسخگویی و به صورت مخفیانه فدراسیون را ترک کرده و به مشهد برگردد.

علیپور از زمانی که دایی علیه قهرمانی صحبت کرد و برای اثبات ادعایش به فدراسیون رفت، ۱۰ روز فرصت خواست تا با بررسی تمام جوانب نتیجه را اعلام کند.

و حالا اهالی فوتبال منتظر هستند تا رییس ستاد تخلفات حرفه ای با پایان مهلتی که خواسته، نظر خود را در مورد مستندات موجود بیان کند. باید دید اظهارات شفاهی اطرافیان دایی چه عواقبی خواهد داشت و در نهایت چه نتیجه ای اعلام خواهد شد.

* قهرمانی دیر به فکر انتقام افتاد!

محمد مولایی بدنساز پرسپولیس در صحبت هایی که با علیپور داشته به این نکته اشاره کرده که چون فصل پیش دایی دست رد به سینه قهرمانی زد و شماره حساب او را نگرفت این داور تهدید کرده که این کار او را تلافی می کند و حالا در بازی پرسپولیس و سپاهان تلافی کرده است. اما ادعای مولایی جای تأمل بیشتری دارد. بعد از آن بازی محسن قهرمانی چندین و چند قضاوت برای تیم دایی داشت از جمله بازی اول فصل (پرسپولیس و تراکتورسازی) . چرا این داور در آن بازی به فکر تلافی نیفتاده بود؟

در آن بازی محسن قهرمانی پنالتی به نفع پرسپولیس گرفت که بنا به گفته کارشناسان داوری اصلاً آن پنالتی درست نبود و نمی توان باور کرد که قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان به فکر تلافی بود.

اگر مولایی مدعی است که قصد دارد دست رشوه گیران را رو کند و به پاک شدن فوتبال کمک کند چرا همان موقع که کاغذ قهرمانی در دستش بود و یا این داور چنین پیشنهادی را مطرح کرد نزد مسئولان فدراسیون نرفته و این مسائل را بازگو نکرده است!

به نظر می رسد کسی که با پیشنهاد رشوه دادن مواجه شده و مسئولان را در جریان چنین مسائلی نمی گذارد گناهش کمتر از فرد خاطی و رشوه گیر نیست.

* نامه داوران بین المللی به کفاشیان؛ اگر دایی اثبات نکرد، محرومش کنید

ادعاهای دایی فقط محسن قهرمانی را زیر سؤال نبرد بلکه تمام جامعه داوری را تحت الشعاع قرار داده است، داوران از شرایط موجود راضی نیستند و از قرار معلوم محسن ترکی به نمایندگی از داوران بین المللی نامه ای به کفاشیان نوشته و از او خواسته در صورت عدم اثبات اتهامات وارده به قهرمانی توسط علی دایی، این مربی ضمن عذرخواهی در صدا و سیما از قهرمانی، باید محروم شود. گویا داوران بین المللی هم این نامه را امضا کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات