اولین شکست مظلومی و پیروزی سپاهان در دربی اصفهان؛

هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال در حالی پیگیری شد که تراکتور اولین برد خانگی را کسب کرد، راه آهن سورینت بعد از هشت هفته طعم پیروزی را چشید، پرویز مظلومی با شکست کارش را در مس کرمان آغاز کرد و سپاهان در دربی اصفهان مقابل ذوب آهن به برتری رسید تا این تیم جای پرسپولیس را در رده دوم بگیرد.

به گزارش افکارنیوز ، هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران از روز پنجشنبه آغاز شد که در اولین مسابقه تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد فجرسپاسی شیراز را در ورزشگاه آزادی با نتیجه یک بر صفر شکست بدهد. با این نتیجه شاگردان علی دایی به صورت موقت به رده دوم جدول رسیدند ولی در نهایت نتیجه دربی اصفهان باعث شد تا سپاهان جای پرسپولیس را بگیرد و سرخپوشان به رده سوم برسند.

مسابقات هفته یازدهم روز جمعه پیگیری شد که در یکی از مهمترین این مسابقات، فولاد خوزستان در انزلی موفق شد از سد تیم ملوان عبور کند و این تیم را با نتیجه ۲ بر یک شکست بدهد. شاگردان حسین فرکی با این پیروزی ارزشمند ۲۵ امتیازی شدند و جایگاه خود را در صدر جدول مستحکم تر کردند. از سوی دیگر تعداد باخت های ملوان با این نتیجه به عدد پنج رسید تا این تیم در رده چهاردهم جدول باقی بماند. به نظر می رسد شمارش معکوس برای اخراج سرمربی ملوان آغاز شده باشد.

دربی اصفهان را می توان حساس ترین بازی هفته یازدهم دانست. دو تیم سپاهان و ذوب آهن که در چند سال گذشته با یکدیگر رقابت نزدیکی را در دربی اصفهان داشته اند، امروز جمعه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف هم رفتند و در نهایت سپاهان موفق شد سه امتیاز بازی را از آن خود کند. تک گل دربی اصفهان را امید ابراهیمی با یک ضربه کاشته زیبا به ثمر رساند. با این پیروزی، تیم سپاهان به رده دوم جدول صعود کرد.

تیم راه آهن سورینت هم امروز میزبان تیم داماش گیلان بود. راه آهن که از هفته دوم به بعد طعم پیروزی را نچشیده بود، امروز موفق شد بعد از هشت هفته طلسم شکنی کند و برابر حریف خود به پیروزی برسد. این در حالی بود که داماش در هفته های قبل نتایج قابل قبولی به دست آورده بود. قبل از این شنیده می شد در صورتیکه ابراهیم زاده نتواند این هفته هم نتیجه بگیرد از سمتش برکنار خواهد شد. هر چند که با نتیجه ای که ملوان گرفت، اسکوچیچ می تواند چنین شرایطی داشته باشد.

در دیگر دیدار روز جمعه، تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۶: ۳۰ در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف نفت تهران رفت که این مسابقه هم با تک گل کریم انصاریفرد در دقیقه هشت به سود تراکتورسازی به اتمام برسد. این پیروزی برای مجید جلالی و تراکتوری ها اهمیت زیادی داشت چرا که آنها هفته ها بود در خانه به پیروزی نرسیده بودند و این برد آنها را از زیر فشار تماشاگرانشان خارج کرد.

مس کرمان و گسترش فولاد تبریز برگزار کننده یکی دیگر از مسابقات هفته یازدهم بودند. جدال این دو تیم تحت تاثیر بازگشت پرویز مظلومی به کرمان و اولین حضور او روی نیمکت این تیم در فصل جاری بود. با این حال، مظلومی شروع خوبی در کرمان نداشت و تیمش با نتیجه ۲ بر یک برابر گسترش فولاد تبریز شکست خورد.

در آخرین دیدار روز جمعه هم تیم های استقلال صنعتی خوزستان و صبای قم در ورزشگاه تختی اهواز به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به اتمام رسید. سهراب بختیاری زاده در این مسابقه ناجی عبدالله ویسی شد تا این مربی مقابل تیم پیشین خود سربلند از زمین خارج شود.

مسابقه تیم های استقلال تهران و سایپای البرز هم به خاطر حضور استقلال در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به تاریخ دیگری موکول شده است.

نتایج کامل هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

پنجشنبه - ۰۴/۰۷/۹۲

* پرسپولیس ۱ - فجرسپاسی شیراز ۰

گل: سید مهدی سیدصالحی (۸۲)

جمعه - ۰۵/۰۷/۹۲

* ملوان بندرانزلی ۱ - فولاد خوزستان ۲

گل ها: اسماعیل صمدی (۹۰+) برای ملوان و مهدی نوری (۵) و لوسیانو پریرا (۷۹) برای فولاد خوزستان

* راه آهن سورینت ۱ - داماش گیلان ۰

گل: بهنام برزای -گل به خودی- (۳۷)

* تراکتورسازی تبریز ۱ - نفت تهران ۰

گل: کریم انصاری فرد (۸)

* مس کرمان ۱ - گسترش فولاد تبریز ۲

گل ها:  مصطفی شجاعی (۹۰) برای مس و سید ایمان موسوی (۳۳) و رسول علیزاده (۴۶) برای گسترش فولاد

* صنعتی استقلال خوزستان ۱ - صبای قم ۰

گل: سهراب بختیاری زاده (۹۰+)

* ذوب آهن اصفهان ۰ - سپاهان اصفهان ۱

گل: امید ابراهیمی (۲۴)

جدول رده بندی مسابقات لیگ هم به این شرح است:

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات