برنامه نود شب گذشته نیز به اتفاقات رخ داده در یک هفته اخیر فوتبال کشورمان به ویژه تبدیل کارت قرمز بازیکن پرسپولیس به کارت زرد و مصدومیت فریدون زندی پرداخت.

به گزارش افکارنیوز ، برنامه نود شب گذشته از ساعت ۲۲: ۵۷ از طریق شبکه سوم سیما بر روی آنتن رفت.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته در مورد دیدار روز چهارشنبه استقلال و سئول کره جنوبی بود.


در ابتدای برنامه تصاویری از دیدار دو تیم استقلال و اف سی سئول پخش شد.
در ادامه گزارش نود درجه پخش شد که در آن اتفاقات جالب فوتبال هفته گذشته به تصویر کشیده شده بود.
ابراهیم میرزابیگی به عنوان کارشناس مسائل داوری در برنامه نود حضور یافته بود.


صحنه هایی از دیدار دو تیم راه آهن و داماش و حاشیه ها و مصاحبه های سرمربیان دو تیم پخش شد.
پس از ارائه آماری از دیدارهای راه آهن و داماش، صحنه هایی از دیدار دو تیم تراکتور سازی و نفت پخش شد.پس از گذشت ۲۲ دقیقه از آغاز برنامه ۶۲ در صد از بینندگان نودی به برد استقلال امید داشتند.


سپس گزارشی از کری خوانی هواداران ذوب آهن و سپاهان و سپس تصاویری از دیدار این دو تیم پخش شد.
در بخش بعدی برنامه، گزارشی از سفر گزارشگران برنامه نود به استان سیستان و بلوچستان پخش شد که در آن به کمبود امکانات ورزشی در این استان اشاره شده بود.
پس از گذشت ۴۷ دقیقه از برنامه ۷۹۰۶۶۸ نفر رای به برتری استقلال مقابل اف سی سئول دادند.


کارشناس داوری برنامه: ابراهیم میرزابیگی


پس از پخش این گزارش میرزابیگی داوری دیدار ذوب آهن و سپاهان را مورد بررسی قرار داد.

سپس تصاویری از دیدار خاطره انگیز استقلال در سال ۷۵ پخش شد.

پس از پخش تصاویری از بازی دو تیم پرسپولیس و فجرسپاسی گزارشی از مشکلات اصحاب رسانه در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی پخش شد.


زرد شدن کارت قرمز میثم حسینی در بازی سپاهان و پرسپولیس توسط کمیته انضباطی با واکنش کارشناسان داوری و حقوقی فوتبال همراه بود؛

احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال ضمن انتقاد از عملکرد کمیته انضباطی در بخشش کارت زرد حسینی اعلام کرد: طبق آیین نامه فیفا تنها در صورتیکه داوری دچار اشتباه دید شود کمیته انضباطی می تواند در رای صادره تجدید نظر کند.


اما هوشنگ نصیرزاده اعلام کرد: طبق آیین نامه جدید فیفا کمیته انضباطی می تواند رنگ کارت ها را عوض کند اما در صورتیکه طبق ماده ۷۷ آیین نامه داور در اینگونه موارد دچار خطای دید شود.
علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس نیز ضمن اعلام اینکه کارشناس حقوقی فوتبال نیست اعلام کرد: شما از کجا می دانید که ما تقاضای بخشش میثم حسینی را نداده بودیم؟ یا از کجا می دانید که در سالهای گذشته تیم هایی که متضرر شده اند تقاضای بخشش کرده اند؟ در برنامه هفته قبل نیز به جای اینکه به بحث اشتباهات داوری پرداخته شود به این موضوع که اگر چیزی بدانند و نگویند محروم می شوند اما به اصل مطلب پرداخته نشد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اتفاقاتی که رخ داده بود مطمئن بودم در اولین بازی ای که قهرمانی برای ما سوت می زند این اتفاق رقم می خورد. زمانیکه من سرمربی سایپا بودم در یک بازی داور از من درخواستی کرد که من درخواست او را رد کردم در آن بازی داور بازیکن حریف را اخراج نکرد و ما آن بازی را یک بر صفر باختیم. اکنون خیلی ها از محرومیت می ترسند و خیلی حرف ها را نمی زنند اما اگر فدراسیون فوتبال عفو عمومی اعلام کند خیلی از مسائل رو می شود.
دایی در پایان گفت: من باز هم می گویم که باید عدالت در فوتبال ما رعایت شود و تفاوتی نمی کند که چه تیمی متضرر شده است اما باید اصل مطلب فراموش نشود و آن این است که هنوز منتظر این هستیم که قضییه شکایت ما از قهرمانی پیگیری شود. قهرمانی هفته پیش گفت که یک سال و نیم است که با مولایی تماس نداشته اما چگونه ایشان رفته در کمیته انضباطی و گفته است که دو هفته پیش با مولایی صحبت کردم؟
پیام صادقیان بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس مهمان حضوری برنامه نود بود.
وی در صحبتهای خود گفت: از ۱۳ سپیام صادقیان بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس مهمان حضوری برنامه نود بود. الگی در تیم ذوب آهن بودم، پدرم نیز فوتبالیست بود و به خاطر من به اصفهان آمدند، پس از اتمام قراردادم با ذوب آهن و علیرغم اینکه خیلی ها مخالف پرسپولیسی شدن من بودند اما تصمیم گرفتم به پرسپولیس بیایم و از این تصمیم بسیار خوشحال هستم.
وی در خصوص صحبتهایی که بر علیه یاوری کرده بود گفت: من از آقای یاوری عذرخواهی میکنم او بزرگ ماست اما بعد از بازی ما مقابل مس کرمان مقداری عصبانی بودم و آن صحبتها را مطرح کردم ولی باز هم می گویم که از آقای یاوری عذرخواهی می کنم.
صادقیان در ادامه گفت: زمانیکه فرهاد کاظمی در ذوب آهن بود ما خیلی خوشگل فوتبال بازی می کردیم اکنون در پرسپولیس نیز بد بازی نمی کنیم اما دیگر بازی خوشگل ملاک نیست و باید سه امتیاز را به دست آوریم.
درجریان برنامه نود خبری مبنی بر پیوستن مجتبی جباری بازیکن پیشین تیم های سپاهان و استقلال به تیم الاهلی قطر به نقل از شبکه خبری الکاس قطر به نمایش در آمد. در این لحظه فردوسی پور اعلام کرد: سرانجام استاد جباری به تیم الاهلی قطر پیوست و جایگزین فریدون زندی مصدوم در این تیم شد.
گزارش پایانی برنامه نود در خصوص اختلاف بین مدیران اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی و گروهی  منسوب به وفایی که خود را مالک باشگاه ابومسلم می داند بود.
نامه شکایت اسماعیل وفایی به کنفدراسیون فوتبال آسیا که مدعی مالکیت باشگاه ابومسلم شده است.
در مسابقه نظر سنجی پیامکی برنامه نود که حدود دو میلیون پیامک به آن ارسال شد نیز ۶۲ درصد به برد استقلال رای دادند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات