پرونده تصادف و به کما رفتن بازیکن تراکتورسازی به جاهای باریک کشیده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، جریمه ۴۰۰ میلیونی مهدی کریمیان از سوی باشگاه تراکتورسازی کمتر از جریان به کما رفتن این بازیکن سروصدا به پا نکرده است. این بازیکن هفته گذشته با این جریمه سنگین و بی سابقه روبه رو شد و مسئولان باشگاه حالا در قبال واکنش کریمیان می گویند او باید جریمه غیبت های غیرموجهش را قبول کند.

* کریمیان مدرک نداد

پیش از برگزاری جلسه کمیته انضباطی مسئولان نامه ای برای شماره ۷ می فرستند تا او با حضور در این جلسه از خودش دفاع کند. اما کریمیان به کمیته انضباطی نرفت و مدارک خود را رو نکرد! مسئولان باشگاه امیدوار بودند بازیکن خاطی تیمشان با ارائه مدارک مستند خودش را تبرئه کند اما او فقط نامه اعتراضش را به کمیته استیناف ارسال کرد. کریمیان به خاطر غیبت در ۲ بازی ذوب آهن و سپاهان و ۵ جلسه تمرین ۴۰۰ میلیون تومان جریمه شده است.

* قرارداد، جریمه را تایید می کند!

طبق قراردادی که با باشگاه امضا کرده این جریمه، شدنی است. چرا که او ابتدای فصل زیر بندهای قرارداد را بدون هیچ حرفی امضا کرده و به همین دلیل به خاطر غیبت در هر بازی رسمی او ۱۵ درصد از مبلغ کل قراردادش جریمه نشده. بدین ترتیب به خاطر عدم حضور در بازی با ذوب آهن و سپاهان ۳۰ درصد جریمه شده و بابت غیبت در هر جلسه تمرین ۲۵ درصد از حقوق هفتگی اش را باید به عنوان جریمه به باشگاه بپردازد.

* تصادف بی تصادف؟ !

اما در این چند روز همه می پرسند چرا غیبت کریمیان غیرموجه است در حالیکه او در بیمارستان به سر می برد و به کما رفتنش برای همگان محرز شده بود! زینی زاده مدیرعامل تراکتورسازی در این خصوص تقریبا جواب شفافی داد که باید به بخشی از صحبت های او اشاره کنیم و مابقی حرف ها به خاطر خود کریمیان باید مسکوت بماند!

مدیر عامل تراکتور می گوید: «کریمیان باید مدارک تصادفش را به باشگاه ارائه می داد تا ثابت شود در خیابان ماشینی با او تصادف کرده است. »

باشگاه تراکتورسازی خودش برای روشن شدن این مسئله دست به کار شده اما نتایجی که بدست آمده ۱۸۰ درجه با خبرهایی که منتشر شده تفاوت دارد و در اصل تصادف این بازیکن سئوال اصلی است!

مسئولان باشگاه از نیروی انتظامی، اداره راهنمایی و رانندگی و سایر ارگانهای تبریز استعلام گرفتند و هیچ گزارشی مبنی بر اینکه نیمه شب ۱۴ مرداد در اتوبان شهید کسایی تصادف شده، موجود نیست!

طبق ادعای کریمیان و همراهانش او با اتومبیل آزرای خودش با یک پژو ۲۰۶ تصادف کرده و راننده این ماشین او را به بیمارستان امام رضا (ع) منتقل کرده اما زینی زاده در این خصوص می گوید: «نیروی انتظامی هیچ مدرکی ارائه نکرده که بتوانیم علت حادثه را جویا شدیم. »

* ابعاد تازه درگیری رو می شود؟ !

در همان روز تصادف، مسئولان نیروی انتظامی برای جستجو به بیمارستان رفته بودند که موضوع درگیری کریمیان با چند نفر مطرح شد. اما این مسئله زیاد جدی گرفته نشد و همسر کریمیان هم این خبر را تکذیب کرد و بعد از چند روز هم خودش آن حرف ها را شایعه خواند.

به نظر می رسد، با اخبار جدیدی که فاش شده باید این شایعه پیگیری شود تا اصل ماجرای به کما رفتن این بازیکن بالاخره مشخص شود. اما مسئولان باشگاه نمی خواهند بیشتر از این از اطلاعاتی که به دست آورده اند پرده بردارند چرا که در این صورت احتمال دارد کار به جاهای بازیکن بکشد و پای کریمیان به دادگاه و مراجع قضایی باز شود. به همین خاطر اصرار دارند این بازیکن مدارکش را دال بر بی گناهی اش هر چه زودتر به باشگاه بدهد!

حالا همه منتظر هستند زمان جلسه کمیته استیناف فرا برسد تا بلکه او بتواند جریمه اش را کاهش دهد. از ما نشنیده بگیرید ظاهرا تراکتوری ها خودشان تا ته ماجرا رفتند و مطمئن هستند مدرکی وجود ندارد و بیشتر می خواهند دلیل بروز آن اتفاق در نیمه شب را بدانند!

حتی زینی زاده می گوید: «ممکن است در آن ساعت نصفه شب هر اتفاقی افتاده باشد و بازیکن در آن زمان باید خواب باشد نه اینکه… ! »

* بیمه، خسارت «آزرا» و کروکی!

نکته جالب آن که مسئولان باشگاه ماجرا را از اداره بیمه پیگیری کردند. از آنجایی که کریمیان در مصاحبه هایش گفته بود: «کلی از قیمت آزرایش افتاده! » آنها از این طریق اقدام کردند اما باز هم به جایی نرسیدند چرا که او برای جبران خسارت ماشینش به اداره بیمه مراجعه نکرده و در واقع اصلا کروکی نداشته تا طلب خسارت کند!

با این اوصاف، این تصادف یا دعوای خیابانی در اتوبان شهید کسایی وارد فاز جدیدی شده و شاید تبعات سنگینی برای این بازیکن داشته باشد! به هر حال همه چیز پیش از بازی با راه آهن معلوم می شود و اگر او دست خالی به کمیته استیناف برود خودش مهر تاییدی به تمام این اخبار زده است!

گفته می شود همان شب به گواه خود کریمیان و همسرش جواد کاظمیان هم با آنها بوده و باشگاه در این رابطه هم در حال تحقیق است و به نظر می رسد این قصه سر دراز دارد. کریمیان در چند روز گاشته ملاقاتی با زینی زاده داشته تا بتواند این موضوع را در دیداری حل و فصل کند اما مدیر عامل تراکتورسازی به او توصیه کرده فقط باید مدرک و سند برای بی گناهی اش بیاورد وگرنه ۴۰۰ میلیون را باید بپردازد.

باید دید پرونده سنگین ترین جریمه نقدی تاریخ فوتبال ایران که با ماجراهای پلیسی هم گره خورده چه می شود. پرونده ای که حتی برخی می گویند شاید باعث جدایی ناگهانی کریمیان از جمع تراکتوری ها در پایان نیم فصل شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات