هفته دوازدهم درحالی برگزار می شود که تحت تاثیر حساسیت دیدار صبا و پرسپولیس است.

به گزارش افکارنیوز ، هفته دوازدهم درحالی برگزار می شود که تحت تاثیر حساسیت دیدار صبا و پرسپولیس است.

هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.

* فجرسپاسی – ذوب آهن

فجری ها که هفته قبل برابر پرسپولیس با وجود بازی نسبتا قابل قبول شکست خورده اند درحالی میزبان ذوب آهن هستند که این دیدار در چمن مصنوعی برگزار می شود. چمن مصنوعی ای که بارها تیم های مهمان نسبت به آن شکایت داشته و آنرا بی کیفیت دانسته اند. فجری ها که فصل گذشته هم بیشتر امتیازات خود را از بازی های داخلی بدست آورده بودند، باید برابر ذوب آهنی به میدان بروند که هنوز نتوانسته نمایشی قابل قبول را ارائه کند.

این دیدار شاید برای یاوری جنبه انتقام گیری هم داشته باشد. او که در بازی های پلی آف سرمربی گری ذوب آهن را برعهده داشت، توانست مانع از سقوط آنها به لیگ یک شود اما به یکباره این باشگاه از ادامه همکاری با او منصرف شد و بجای یاوری، لوکابوناچیچ راهی اصفهان شد.

در این دیدار سینا عشوری از ذوب آهن به دلیل محرومیت حضور ندارد و با نگاهی به جدول می توان دریافت که در این دیدار تساوی برای هر دو تیم، نوعی شکست تلقی می شود. هرچند که پیروزی سه بر صفر سال گذشته فجر بر ذوب آهن در همین ورزشگاه، اعتماد به نفس شاگردان یاوری را کمی بالاتر از حریف برده است.

روند نتایج پنج هفته اخیر دو تیم به این شکل است:

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
فجرسپاسی باخت مساوی مساوی برد باخت
ذوب آهن برد باخت برد باخت باخت

* راه آهن - تراکتورسازی

هردو تیم هفته گذشته با پیروزی برابر رقیبانشان به لحاظ روحی سطح بهتری را پیدا کرده اند و یکی برای نزدیک شدن به صدر و دیگری برای فرار از منطقه سقوط در این میدان حاضر می شود. راه آهنی ها هیچگاه در رقابت های لیگ برتر برابر تراکتورسازی پیروز نشده اند و بدون شک مجید جلالی نمی خواهد این رکورد در این بازی شکسته شود، خصوصا آنکه تیم او در بازی های خارج از خانه نمایش هایی به مراتب بهتر از داخل خانه دارد.

جلالی که این روزها با چالش رفتن و ماندن پورغلامی از تراکتورسازی روبه رو است، برای رسیدن به رده های دوم و سوم نیاز به کسب سه امتیاز این دیدار دارد. از سویی دیگر ابراهیم زاده برای فرار راه آهن از انتهای جدول هم نیاز به پیروزی دارد و همین امر نوید یک دیدار جذاب از سوی دو تیم را می دهد.

روند نتایج پنج هفته اخیر دو تیم به این شکل است:

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
راه آهن باخت مساوی مساوی باخت برد
تراکتورسازی برد برد مساوی باخت برد

* فولاد خوزستان – نفت تهران

صدرنشین لیگ برتر باید به مصاف یکی از خوب های این فصل لیگ برود. دیداری که چشم سایر مدعیان قهرمانی هم به آن خواهد بود و همه آنها دوست دارند تا بالاخره فلاد امتیاز از دست بدهد. هرچند که فولاد نشان داده در خانه تیمی دیگر است و گواه این صحبت، شکست ناپذیری این تیم در خانه است. آنها همه بازی های خانگی این فصلشان را برده اند و شاگردان فرکی عزم راسخی برای قهرمانی دارند. از آن سوی، شاگردان گل محمدی که چند هفته اخیر را خوب سپری نکرده اند، می توانند در صورت امتیاز گرفتن در اهواز، با روحیه ای مضاعف و انگیزه ای چند برابر بار دیگر به کورس رقابت برای

سهمیه آسیایی بازگردند.

رقابت لوسیانو پریرا و رضا نوروزی، دو گلزن برتر این فصل رقابت های لیگ برتر از جذابیت های این بازی است و هرچند که تقابل نوروزی و فولاد هم خالی از لطف نیست. رضا نوروزی بازیکنی بود که در همین فولاد رشد کرد و یکبار عنوان آقای گلی را هم کسب کرد.

از نکات جالب این دیدار آن است که نفتی ها هیچگاه نتوانسته اند فولاد را ببرند و همین امرف وزنه روحی بالایی برای شاگردان فرکی خواهد بود.

روند نتایج پنج هفته اخیر دو تیم به شکل زیر است:

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
فولاد باخت برد مساوی برد برد
نفت تهران باخت برد مساوی مساوی باخت

* داماش – استقلال خوزستان

تیم افشین ناظمی هم از آن تیم هایی است که در این فصل فراتر از انتظارات کار کرده و حالا باید در رشت برابر استقلال خوزستان بایستد. استقلال خوزستانی که در این دیدار مبعلی را به دلیل محرومیت ندارد اما به دلیل پیروزی هفته گذشته اش، از لحاظ روحی شرایط خوبی را دارد.

ویسی که برای کامل خارج شدن از بحران فعلی تیمش نیاز به هر سه امتیاز این دیدار دارد، احتمالا تیمش را هجومی تر از همیشه خواهد چید و از آنطرف افشین ناظمی هم با استفاده از چمن مصنوعی ورزشگاه عضدی رشت، نمی گذارد سه امتیاز این بازی از این شهر خارج شود.

داماشی ها هم در این دیدار یک محروم دارند و هادی محمدی نمی تواند این تیم را در این بازی همراهی کند.

روند نتایج پنج دیدار اخیر دو تیم به این شکل است:

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
داماش مساوی مساوی برد برد باخت
استقلال خوزستان برد مساوی باخت باخت برد

* گسترش فولاد - سایپا

شاگردان رسول خطیبی آنقدر خوب در این فصل کار کرده اند که موجبات تحسین همه را نسبت به خود فراهم کرده اند. سایپایی ها محمد باقر صادقی و ابراهیم شکوری را در این بازی در اختیار ندارد و همین امر کار فیرات را سخت تر می کند.

گسترشی ها هفته گذشته با غلبه بر مس کرمان به لحاظ روحی شرایط بسیار خوبی را پیدا کرده اند و از آن طرف سایپایی ها به دلیل تعویق بازی هفته گذشته شان برابر استقلال، از استراحت خوبی برخوردار بوده اند و همین امر می تواند در تفاوت انرژی بازیکنان دو تیم موثر باشد.

روند نتایج پنج دیدار اخیر دو تیم به شکل زیر است:

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
گسترش فولاد برد مساوی باخت برد برد
سایپا باخت برد مساوی باخت ---

* سپاهان – مس کرمان

یکی دیگر از حساسترین بازی های هفته دوازدهم را سپاهان و مس برگزار می کنند. سپاهان که بالاخره قید جباری را زده، این هفته ها خوب نتیجه گرفته و از آن طرف مسی ها هنوز نتوانسته اند حتی یک برد را بدست بیاورند. شاگردان مظلومی که برای سقوط نکردن کار بسیار سختی را پیش روی دارند، باید از این دیدار دست پر بیرون بیایند وهمین امر احتمال جذاب شدن این دیدار را بالاتر می برد چراکه سپاهانی ها هم برای نزدیک تر شدن به فولاد نیاز به پیروزی دارند.

سپاهانی ها در این دیدار مدافع خود، شجاع خلیل زاده را در اختیار ندارند و سایر بازیکنان در تیم بدون مشکل هستند.

مسی ها در چهار بازی قبلی خود برابر پاهان گل نزده اند و هرچهار بازی را به حریف واگذار کرده اند، همین امر شاید در کاهش اعتماد به نفس مسی ها موثر باشد و از سویی دیگر سپاهانی ها هیچگاه در خانه به مسی ها نباخته اند.

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
سپاهان مساوی مساوی برد برد برد
مس کرمان باخت باخت مساوی --- باخت

* صبای قم - پرسپولیس

آخرین بار که پرسپولیس موفق شده صبا را در قم شکست دهد، سال ۸۷ بوده است و همین امر نشان از شخصیت متفاوت صبا در خانه است. شاگردان علی دایی که بعد از ماجاهای عجیب بازی با سپاهان به برد ارزشمندی برابر فجرسپاسی دست یافته اند، آماده اند تا برای نزدیک تر شدن به صدر جدول صبا را شکست دهند. زوج صادقیان و سیدصالحی، خیلی خوب همدیگر را پیدا می کنند و می توانند برای هرتیمی دردسر ایجاد کنند.

از آن طرف حضور رضا عنایتی در صبای قم، بی شک برای سرخ پوشان مشکل ساز است. عنایتی آنقدر خوب کار می کند که بازهم از سوی مربیان تیم های دیگر مورد تشویق قرار می گیرد و البته تقابل او و علی دایی، می تاند از جذابیت های این دیدار باشد. دایی و عنایتی در تیم ملی، چه در زمان بازیگری دایی و چه در زمان سرمربی گری او در تیم ملی، رابطه ای خوب نداشته اند.

اما تقابل اصلی این دیدار را محمد مایلی کهن و دایی رقم می زنند. مایلی کهن که در تیم ملی، مربی دایی بوده است، چگاه با شاگرد خود رابطه ی حسنه ای نداشته و شکایت های طرفین از یکدیگر، گواه این مدعاست. مایلی کهن از پیشگامان حمله به دایی بعد از جام جهان ۲۰۰۶ آلمان بود و از آن سوی علی دایی هم بارها نسبت به اظهارات مایلی کهن، واکنش های تندی را نشان داده است. جدل لفظی این دو نفر آنقدر بالا بوده که یکبار مایلی کهن در ادبیاتی عجیب و با این جمله که ( (آقای پول پرستی باید بداند که اگر برای همه «دایی» است برای من «خاله» است. این آقا باید بداند که مایلی کهن

هرچه هست ۳۰سال قبل از او وارد شهر شده است. ) ) حسابی از خجالت دایی درآمد و البته دایی نیز با گفتن این جمله که ( (. برای ایشان متأسفم به خاطر اینکه از مردم دور افتاده و گوشه گیر شده فرق بین خاله و عمه را نمی داند چه رسد به اینکه فرق بین دایی و خاله را بداند. فکر می کنم او الان به خاطر نشستن زیاد در خانه حتی فرق بین زن و مرد را هم نمی داند. ) ) به نوعی نسبت به این صحبت ها واکنش نشان داد.

بنظر می رسد آنچه که در این دیدار بیشتر از مسائل فنی حضور داشته باشد، حواشی قبل و بعد بازی است.

روند نتایج پنج هفته اخیر دو تیم به شکل زیر است:

هفته هفتم هفته هشتم هفته نهم هفته دهم هفته یازدهم
صبای قم برد باخت باخت برد باخت
پرسپولیس برد مساوی برد باخت برد

* دیدار فجرسپاسی برابر ذوب آهن و راه آهن برابر تراکتورسازی پنجشنبه ساعت ۱۶ و فولاد برابر نفت تهران در همان روز و ساعت ۱۷: ۲۰ برگزار می شود. همچنین سایر دیدارها روز جمعه ساعت ۱۶ و دیدار صبا و پرسپولیس ساعت ۱۸: ۱۵ در همان روز برگزار می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات