فاصله فوتبال ما و کره زیاد نیست

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: اگر می توانستیم یک گل در کره به اف سی سئول بزنیم کارمان در تهران خیلی راحت تر بود.

به گزارش افکارنیوز ، سیروس دین محمدی، درباره تساوی ۲ بر ۲ استقلال مقابل اف سی سئول کره جنوبی و بازماندن این تیم از راه یابی به فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: استقلال اگر تا این مرحله بالا آمده است، لیاقت آن را داشته و همه دیدند که ما چه تیم هایی را در آسیا حذف کردیم.

وی افزود: یکی از عوامل راه نیافتن استقلال به فینال آسیا فشردگی مسابقات و مسافت های طولانی بین ایران و کشورهای شرق آسیا بود که باعث گرفتن شادابی از بازیکنان شد. از طرفی ما چه در کره و چه روز گذشته (چهارشنبه) بازی خوبی را مقابل اف سی سئول انجام دادیم و اگر می توانستیم یک گل به این تیم بزنیم کارمان در تهران خیلی راحت تر می شد. زدن ۲،۳ گل به تیم های کره ای کار سختی است.

بازیکن پیشین تیم استقلال با اشاره به شکست این تیم مقابل اف سی سئول تصریح کرد: ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی خیلی خوب بازی کردیم اما نتوانستیم از موقعیت هایی که به دست آوردیم استفاده کنیم. قانون فوتبال هم می گوید وقتی نتوانی گل بزنی گل می خوری. گل اول تیم اف سی سئول هم استثنایی به ثمر رسید.

دین محمدی ادامه داد: ما می توانستیم زودتر از اف سی سئول به گل برسیم ولی پس از اینکه آنها گل زدند زدن ۴ گل برای ما سخت شد.

وی درباره اینکه گفته می شود فاصله سطح فوتبال ایران و کره جنوبی افزایش یافته است، گفت: فاصله فوتبال ما و کره آن قدر زیاد نیست چون اگر صحنه های بازی را بار دیگر ببینید متوجه می شوید که ۲۰ دقیقه از بازی استقلال صاحب توپ و میدان بود. در کره جنوبی نیز بازی خوبی به خصوص در نیمه اول به نمایش گذاشتیم ولی آنها در مجموع حرفه ای تر عمل کردند.

بازیکن پیشین تیم استقلال خاطرنشان کرد: در فوتبال تضمینی وجود ندارد که حتما باید قهرمان شوی. در تیم های اروپایی این تفکر وجود دارد که پس از هر شکست به فکر آینده باشندو اصلا به گذشته برنمی گردند. استقلال هم باید رو به جلو فکر کند و به گذشته برنگردد.

دین محمدی در خصوص اینکه گفته می شود اگر لجبازی های ابتدای فصل بین فتح الله زاده مدیرعامل استقلال و مجتبی جباری صورت نمی گرفت، حضور این بازیکن می تواسنت به استقلال کمک کند، عنوان کرد: چنین چیزی درست نیست. استقلال بازیکنان خوب زیادی دارد و نباید چنین مسائلی را مطرح کرد.

وی در مورد سن بالای بازیکنان استقلال و انتقاداتی که به آن می شود، گفت: همین بازیکنان باتجربه بودند که استقلال را به این مرحله رساندند و روز گذشته هم خوب بازی کردند. اگر جواد نکونام و آندرانیک تیموریان هم حضور داشتند شرایط تیمی ما تغییر می کرد. در حال حاضر دیگر «سِن» برای تیم ها بازی نمی کند و هر کسی که آماده باشد، بازی می کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات