سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۲۲ سال گفت: این تیم نیاز به حمایت دارد و باید مسئولان نگاهی ویژه به آن داشته باشند.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا منصوریان در نخستین تمرین تیم ملی زیر ۲۲ سال ایران در مورد اینکه پس از مدت ها تیمش بار دیگر اردویی تشکیل داده، گفت: ما دو ماه به دلیل بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل یک ماه به خاطر اینکه اکثر نفرات مان درگیر تمرینات بدنسازی باشگاه های خود بودند و یک بار به دلیل اینکه تیم بزرگسالان دچار مشکلات مالی شد و ما هم در همان راستا دچار مشکل شدیم نتوانستیم تمرین کنیم البته آن چیزی که ما دیدیم بیشتر است چرا که تیم ملی بزرگسالان خرداد سال بعد بازی دارد اما ما سه چهار ماه بعد باید به میدان برویم. ما مثل دانش آموزی هستیم که نیاز دارد شب امتحان بیشتر درس بخواند تا کاستی هایش را پوشش دهد.

وی با اشاره به اینکه بازیکنان تیمش انگیزه زیادی دارند، خاطرنشان کرد: نفرات ما دست کمی از ملی پوشان بزرگسالان ندارد همین حالا چهار بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی از بازیکنان ما هستند و این امکان وجود دارد که ۱۰ بازیکن از تیم امید در تیم بزرگسالان باشد این بازیکنان آینده سازان فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۱۸ و ۲۰۲۲ خواهند بود. البته در پروفایل من ۱۰۴ بازیکن وجود دارند که اکنون ۲۴ نفر آنها در اردو هستند.

سرمربی تیم ملی زیر ۲۲ سال در مورد دو دیدار دوستانه تیمش در تاریخ ۱۸ و ۲۱ مهر ماه مقابل عمان اظهار داشت: ما دو بازی مقابل عمان انجام می دهیم و تلاشمان این است که کارهای تاکتیکی را به خوبی انجام دهیم. گروهی که ما در آن حضور داریم تیم های قدرتمندی مثل ژاپن و استرالیا در آن قرار دارند که انتظار داشتیم در مرحله حذفی با آنها روبرو شویم. خواسته ما این است که نگاه ها به این تیم ویژه و ملی باشد.

منصوریان در مورد اینکه آیا اسپانسر جدید تیم ملی آنها را نیز پوشش می دهد، یادآور شد: باید تیم ملی زیر ۲۲ سال را نیز پیشنهاد بدهند. بچه های این تیم در تیم بزرگسالان و امید در حال رفت و آمد هستند و آمادگی حضور در تیم بزرگسالان را دارند به همین خاطر می گویم باید نگاه ها ویژه باشد این بازیکنان جوان هستند وقتی به تیم ملی بزرگسالان می روند ببینند توجه زیادی وجود دارد و آنوقت امکانات و توجه در تیم ملی زیر ۲۲ سال کم باشد مطمئنا اینگونه اتفاق روی کارشان تاثیر می گذارد.

سرمربی تیم ملی زیر ۲۲ سال در مورد اینکه چقدر زمان برای آماده سازی این تیم نیاز دارد، خاطرنشان کرد: ما حداقل به ۶ ماه و حداکثر تا دو سال زمان نیاز داریم، شاکله اصلی تیم را شناختیم و باید برای رسیدن به تیم ایده آل کارمان را با قدرت دنبال کنیم. ما باید بازی های دوستانه زیادی انجام دهیم و این طور نباشد که اگر در یک بازی رسمی به میدان رفتیم آن دیدار تازه برای ما حالت آزمایش پیدا کند.

وی در مورد نفرات تیمش خاطرنشان کرد: نفرات ما اکثرا بازیکنانی هستند که در لیگ برتر جزو نفرات اصلی خود هستند، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون دو لژیونر ما هستند، بازی کردن یک بازیکن ۱۹ ساله مثل جهانبخش در لیگ هلند کار بسیار دشواری است. حتی این امید وجود دارد که ۱۰ تن از بازیکنان ما به خارج از کشور ترانسفر شوند. بازیکنانی از تیم های پرسپولیس، نفت تهران، استقلال، سپاهان، ذوب آهن، فجرسپاسی و… عمده نفرات ما را تشکیل می دهند.

منصوریان در مورد اینکه آیا مشکلات مالی در این تیم وجود دارد، تصریح کرد: بحث ما فعلا مالی نیست البته صحبتی برای قراردادهای اعضای کادر فنی داشتم چرا که گروه مان باید با اطمینان کارشان را دنبال کنند تا بتوانیم نتیجه بگیریم. باز هم تاکید می کنم نگاه مسئولان به تیم ملی زیر ۲۲ سال باید مسئولانه باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات