دنیای فوتبال همیشه با جذابیت های خاص خود هر از چند گاهی شاهد دعوا و درگیری بین بازیکنان و مربیان بوده و صحنه هایی به یاد ماندنی برای هواداران فوتبال رقم زده است.

به گزارش افکارنیوز ، دنیای فوتبال همیشه با جذابیت های خاص خود هر از چند گاهی شاهد دعوا و درگیری بین بازیکنان و مربیان بوده و صحنه هایی به یاد ماندنی برای هواداران فوتبال رقم زده است.

دعوای لفظی همیشه در فوتبال وجود داشته است و گهگاه همه توجه ها را به خود جلب می کند. در این گزارش به بررسی ۱۰ دعوای معروف فوتبالی می پردازیم.

۱۰- جرج بست و دیوید بکام

جرج بست، بازیکن فقید منچستر یونایتد یک بار درباره دیوید بکام گفته بود: بکام با پای چپ خود نمی تواند به توپ ضربه بزند. ضربه سر بلد نیست. نمی تواند تکل بزند و گل های زیادی هم نزده است. با کنار گذاشتن همه این موارد بکام خوب است.

۹- سر آلکس فرگوسن و آلن ویلی

داستان فرگوسن و داورها همیشه در لیگ برتر انگلیس وجود داشته است. معروف ترین دعوای فرگوسن با آلن ویلی، داور معروف انگلیسی بود. فرگی یکبار درباره این داور گفته بود: داور به اندازه کافی آماده نبود. برای این دیدار لازم بود که داور آماده ای آن را سوت بزند. داوران لیگ های دیگر را نگاه کنید. مانند سگ قصاب آماده هستند اما به این داور نگاه کنید. ۳۰ ثانیه طول می کشید تا سوت بزند و به بازیکن کارت بدهد. احمقانه است. "

۸- روی کین و میک مک کارتی

در طول دوره صعود ایرلند به جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن روی کین خطاب به میک مک کارتی گفت: تو یک بازیکن… بودی. تو یک مربی… بودی. تنها دلیلی که به نوعی با تو در ارتباط بودم این بود که تو سرمربی تیم ملی ایرلند بودی. تو حتی ایرلندی هم نیستی. تو یک انگلیسی… هستی. ایرلند جنوبی با برتری برابر ایران در مجموع دو بازی رفت و برگشت به جام جهانی صعود کرد تا همه در ایرلند این دعوا را فراموش و شروع به جشن گرفتن کنند. کین آن قدر حرف های رکیکی درباره مک کارتی زد که اصلا نمی شود آنها را بازتاب داد!

۷- برایان کلوگ و مارتین اونیل

برایان کلوگ جایی درباره بازیکنش اونیل گفته بود: " اونیل آدم بسیار ساده و زود باوری است. یک بار از من پرسید چرا در تیم دوم بازی می کند؟ به او گفتم می دانی چرا؟ به خاطر این که خیلی با تیم سوم من فاصله داری! "

۶- رودی فولر و فرانک رایکارد

بازی های آلمان و هلند همیشه حساسیت های زیادی داشته است. یک مثال بارز آن در جام جهانی ۱۹۹۰ رخ داد. فرانک رایکارد دو بار به صورت رودی فولر آب دهان پرت کرد و داور مسابقه نیز برای آرام کردن این قضیه هر دو بازیکن را از زمین مسابقه اخراج کرد. البته این دو بعدها با هم آشتی کردند تا این موضوع ختم به خیر شود اما صحنه پرتاب آب دهان رایکارد به رودی فولر برای همیشه به عنوان یکی از زشت ترین و ماندگارترین صحنه های فوتبالی باقی ماند.

۵- زلاتان ابراهیموویچ و پپ گوآردیولا

زلاتان ابراهیموویچ و پپ گوآردیولا در مقطعی در تیم بارسلونا در کنار هم بودند اما سرمربی اسپانیایی همیشه لیونل مسی را به بازی می فرستاد و اغلب از مهاجم سوئدی تیمش به عنوان بازیکن جانشین استفاده می کرد که باعث ناراحتی زلاتان ابراهیموویچ شده بود. " ایبرا" پس از ترک بارسلونا همیشه تیغ انتقاداتش را به سمت گوآردیولا نشانه رفته است. او یک بار این سرمربی اسپانیایی را یک انسان" ترسو و بی وجود" خواند.

۴- اریک کانتونا و دیدیه دشان

اریک کانتونا یک بار در واکنشی تعجب برانگیز درباره دیدیه دشان گفته بود: " او هیچ نیست جز انسانی بیچاره. "

۳- دیگو مارادونا و پله

دعوای این دو نه تازگی دارد نه بر کسی پوشیده است. مارادونا درباره رقیب اصلی خود گفته بود: " پله یکبار دیگر درباره فوتبال صحبت کرد. او باز هم قرص هایش را اشتباهی مصرف کرده است. پله نباید درباره فوتبال صحبت کند. او باید به موزه برگردد. جایی که به آنجا تعلق دارد. "

۲- ژوزه مورینیو و کلودیو رانیری

تقریبا تمام مربیان طعم تلخ طعنه های مورینیو را چشیده اند. یکی از این مربیان کلودیو رانیری است. مورینیو زمانی که هدایت اینتر را برعهده داشت، درباره رانیری گفته بود: " رانیری هیچ افتخاری ندارد. اگر من هم مثل او تا ۶۰ سالگی فقط یک جام حذفی فتح کرده بودم، مربیگری را کنار می گذاشتم. او حتی نمی تواند یک جمله به انگلیسی بگوید. "

۱- مارکو ماتراتزی و زیدان

در نهایت معروف ترین دعوای فوتبالی به فینال جام جهانی ۲۰۰۶ برمی گردد. مارکو ماتراتزی در یک صحنه پیراهن زیدان را کشید. زیدان نیز در واکنش به ماتراتزی عصبانی شد و به حالت طعنه گفت: پس از مسابقه این پیراهن را به تو می دهم. نیاز نیست خودت را اذیت کنی. ماتراتزی نیز به این گفته زیزو واکنش نشان داد و به او توهین و خانواده اش توهین کرد. ضربه سر زیدان به سینه مدافع ایتالیایی اخراج زیدان را در آخرین رقابت فوتبالی اش به دنبال داشت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات