رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بنده معتقدم به دادکان خیلی ظلم شده است، وی آدمی فوتبالی و بسیار دلسوز است.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال شب گذشته در برنامه میدان از شبکه ورزش حاضر شد و در خصوص برخی از مسائل فوتبال صحبت کرد.

وی در خصوص اسپانسر جدید تیم ملی گفت: بالاخره پس از چند سال که اسپانسر نداشتیم و اسپانسرهای کوچکی می آمدند ولی در حد حامی نبودند و مبالغشان بسیار کم بود بالاخره با یک اسپانسر که حامی کل تیم های ملی باشد و ارزش داشته باشد به توافق رسیدیم. ما دوست داشتیم از افراد قوی که در اقتصاد مملکت هستند بیایند و حامی تیم ملی شوند اما خیلی ها که می آمدند از روی شکم سیری می آمدند و سرانجام شرکت ائل خودرو ارس قبول کرد اسپانسر تیم ملی شود. قرارداد ما با این اسپانسر تا پایان شهریور ماه سال آینده است و قرار است در این مدت زمان ۱۵ میلیارد تومان برای همه تیم های ملی دریافت کنیم. ما در سال گذشته که با بی پولی سنگین تری روبه رو بودیم هم نگذاشتیم کمبود خاصی پیش بیاید. از سال گذشته تاکنون ۳.۵ میلیارد تومان خرج نوجوانان کرده ایم و برای فوتسال خانم ها و… هم تا جایی که می شد هزینه کردیم البته این حق مردم است.

کفاشیان ادامه داد: از این ۱۵ میلیارد طبق قرار یک میلیارد پرداخت شده و هر دو ماه نیز قرار است ۲ میلیارد به ما پرداخت شود. از سال گذشته تاکنون ۳ میلیون دلار نیز برای صعود تیم ملی به جام جهانی از AFC گرفته ایم. از فیفا هم طلب داریم که هنوز آن را نگرفته ایم البته خزانه داری آمریکا طرحی را تصویب کرده که قرار است برخی تحریم های بانکی برای ورزش آزاد شود که تا بیاید اجرایی شود مدت زمانی طول می کشد. از وزارت ورزش بودجه خاصی نگرفته ایم البته امسال خودشان دوست دارند بودجه بدهند ولی فعلاً در توان نشان نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص یک دستگاه لیموزین اتوبوس که قرار است اسپانسر به تیم ملی بدهد نیز گفت: قرارداد ما با اسپانسر به گونه ای است که وی می تواند برای تبلیغ خودش یک دستگاه اتوبوس بدهد و روی آن تبلیغات خودش را داشته باشد.

وی در خصوص مرخصی طولانی مدت کی روش و اینکه شایعاتی مبنی بر این امر شده بود که قرار است کی روش سرمربی تیم ایرلند شود نیز گفت: ایشان تیم را به جام جهانی برد و همانطور که می دانید هیچ مربی کاربلدی تیمی را که خودش به جام جهانی برده رها نمی کند ما بعد از جام جهانی اگر توانستیم ایشان را راضی می کنیم که به کارش در تیم ملی ادامه دهد و مطمئن باشید که کی روش قطعاً در جام جهانی روی نیمکت ملی است.

وی در خصوص لیست جدید تیم ملی و اینکه برخی از مربیان لیگ برتر به این لیست اعتراض کردند و صدرنشین لیگ برتر نیز در این لیست بازیکن ندارد نیز اظهار داشت: کی روش با این تیم به جام جهانی رفته و موفق بوده است، الان زود است که درباره لیست کی روش قضاوت کنیم و بگوییم که این قطعی تیمی است که کی روش برای جام جهانی بسته است. اما آن طور که من می دانم کی روش در خصوص دعوت بازیکنان به تیم ملی به سابقه طولانی و راندمان بازیکنان نگاه می کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: کی روش هم در خیلی زمینه ها نگران بود و مثلاً اعتراض شدید کی روش این بود که چرا خسرو حیدری علی رغم آسیب دیدگی باید بازی می کرد، دیدگاه کی روش اینگونه است او می خواهد در هر پستی چند بازیکن داشته باشد و این نوعی آینده نگری اوست، اعتقاد من هم این است ما به هر لحاظ آقای کی روش را قبول کرده ایم و باید به نظرات او احترام بگذاریم.

کفاشیان در خصوص تغییر نام خلیج فارس در سایت فیفا نیز گفت: متأسفانه در فوتبال لابی ها خیلی قوی هستند، خیلی جاها امتیاز می دهند تا از فوتبال شان حمایت کنند ما هم اگر بخواهیم روزی میزبانی بگیریم باید لابی کنیم اما در مورد نام خلیج فارس باید بگویم که به فیفا چه ربطی دارد که خلیج فارس از یا چیز دیگری؟ آنها به دنبال کار خودشان هستند، واقعیت قضیه خلیج فارس است و اسم گذاری کار فیفا نیست. فیفا به هر کسی که بیشتر پول بدهد حرف او را قبول می کند، ما هم که در این مجامع نفوذی نداریم که بخواهیم لابی کنیم البته اقداماتی انجام شده که آن را وظیفه خودمان می دانیم، با وزارت خارجه جلسه گذاشتیم، مستنداتی را ارائه داده ایم و باز هم پیگیری می کنیم. این بحث ها همیشه بوده آنهایی که هویتی ندارند با این اسم ها می خواهند هویت پیدا کنند امیدواریم لابی ها از طریق وزارت خارجه بیشتر شود تا دیگر کسی جرأت چنین توهینی نداشته باشد.

وی در خصوص اردوهای تدارکاتی تیم ملی نیز گفت: از امروز اردوهای تیم ملی شروع شد برای تیم ملی بزرگسالان که کی روش تیمش را خودش جم و جور می کند تا برای دیدار با تایلند آماده شویم و دیدار تدارکاتی نخواهیم داشت البته یکسری بازی ها در اروپا، آمریکای جنوبی و… درخواست شده که خود کی روش باید تصمیم بگیرد. قطعاً در آینده نزدیک این قضیه را بیشتر بررسی می کنیم البته تقاضاها برای ما رسیده است شرکت هایی هستند که اسپانسر می شوند و خودشان بازی تدارکاتی می گذارند ولی باز هم تصمیم نهایی را کی روش می گیرد و ما در هر صورت تابع کادر فنی هستیم. ضمناً دیدار رفت و برگشت با آمریکا نیز هنوز به قوت خود باقی است.

کفاشیان در خصوص حضور بلاتر در ایران نیز گفت: بله ایشان قرار است روز ۱۵ آبان به ایران بیاید و برنامه ریزی هایی شده که ایشان دیداری هم با رئیس جمهور داشته باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص پرونده تبانی در فوتبال نیز گفت: در این زمینه تحقیقات زیادی انجام شد، مواردی از باشگاه پرسپولیس و سرمربی این تیم می گویند مواردی را هم واسطه ها گفته اند و برخی موارد و اعتراضاتی را نیز داوران ما داشته اند. در هر صورت به راحتی نمی شود به کسی تهمت زد، بردن آبروی فرد مثل کشتن اوست. برای جلسه دوشنبه و تصمیم گیری نهایی احتمال هر رأیی وجود دارد.

وی همچنین در خصوص مسائل پیش آمده برای مالکیت ابومسلم نیز گفت: جلسات مختلفی با وزارت ورزش و کمیسیون ماده ۵ داشتیم و تصمیم گرفتیم که بازی ها متوقف نشوند و این تیم بازی کند تا هر موقع مالکیت آن مشخص شد آن مالک کار را ادامه دهد البته دو تیم نیز درست شد که ما از آنها خواستیم این دو تیم را تلفیق کنند ما اختیار کار را به اداره کل ورزش استان خراسان رضوی داده ایم اما در نهایت قرار شد آقای سحرخیز و کادرش مدیریت این باشگاه را برعهده بگیرند. مردم خراسان رضوی به این تیم علاقه دارند و گروه آقای سحرخیز از فردا کارت هایشان به مرور صادر می شود که از جمعه تیم ابومسلم بتواند بازی کند.

وی در پایان در خصوص حضور دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال در ورزشگاه نیز گفت: آقای دادکان هر موقع به فوتبال می آیند حق شان است، با ایشان دوست صمیمی هستم، اختلافاتی در گذشته پیش آمده بود که بنده معتقدم به ایشان خیلی ظلم شده است، وی آدمی فوتبالی و بسیار دلسوز است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات