دبیرکل فدراسیون فوتبال از ارسال نامه اعتراض آمیز ایران به فیفا خبر داد و گفت نام" خلیج فارس" به سایت فیفا بازخواهد گشت.

به گزارش افکارنیوز ، دبیرکل فدراسیون فوتبال از ارسال نامه اعتراض آمیز ایران به فیفا خبر داد و گفت نام" خلیج فارس" به سایت فیفا بازخواهد گشت.

مهدی محمدنبی در جریان تمرین عصر امروز تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: چون امروز اولین تمرین تیم ملی بعد از صعود به جام جهانی آغاز می شود، قرار شد کی روش با هماهنگی با من با خبرنگاران صحبت نکند اما قطعا برنامه ریزی لازم صورت می گیرد که در روزهای آینده کی روش رودروی خبرنگاران قرار گیرد. البته این (خواست) شخص کی روش بوده که فعلا مصاحبه نکند تا تمرکزش روی تیم ملی باشد.

وی درباره شرایط تیم ملی نیز گفت: چون اکنون اولین اردوی تیم ملی برای آمادگی با جام جهانی برگزار می شود، استخوان بندی تیمی که در مقدماتی جام جهانی حضور داشت، حفظ شده و در کنار چند بازیکن جدید به تیم ملی اضافه شده است. در این اردو روی سه بخش کار می کنیم. اول اینکه مراقبت پزشکی لازم از بازیکنانی که در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند انجام شود، دوم بین بازیکنان هماهنگی لازم انجام شود و سوم فیلم بازی های تایلند برای بازیکنان آنالیز شود. در روزهای آینده لژیونرها به تیم ملی اضافه می شوند تا تیم ملی کامل شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره درخواست سرمربی تیم ملی جوانان برای حضور سردار آزمون در ترکیب این تیم گفت: آزمون بازیکن جوانی است و از بازیکنان کلیدی جوانان محسوب می شود. من درخواست سرمربی تیم ملی جوانان را با کی روش در میان گذاشتم و در نهایت به تصمیم او عمل می کنیم.

در ادامه نبی درباره اقدام سایت جدید فیفا در حذف نام خلیج فارس در نقشه جغرافیایی اش گفت: پیش از این در سایت فیفا برای معرفی هر کشور پهنه های آبی کنار آن نیز معرفی می شد. بخش بین الملل ما متوجه می شود که در سایت جدید فیفا، به جای آنکه نام خلیج فارس در کنار دریای عمان درج شود، به درج نام دریای عمان اکتفا شده است. ما جلسه ای در این خصوص تشکیل داده ایم و نامه ای برای ارسال به فیفا تهیه کرده ایم که با هماهنگی وزارت خارجه ارسال شد. این موضوع را پیگیری می کنیم تا نام خلیج فارس به نقشه فیفا بازگردد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره پیشنهاد فدراسیون فوتبال ایرلندجنوبی به کی روش برای پذیرفتن هدایت این تیم گفت: طبیعی است که وقتی یک مربی تیمی را به جام جهانی می برد، پیشنهادهای متعددی داشته باشد اما تا وقتی ما به تعهداتمان در قبال کادرفنی عمل می کنیم آنها هم به تعهداتشان عمل می کنند. اتفاقا وقتی فرگوسن از منچستر رفت، این باشگاه از کی روش خواسته بود که هدایت این تیم را برعهده بگیرد. در آخرین صحبتی که من با کی روش داشتم، این نتیجه را داشت که کی روش تا پایان قراردادش که پس از جام جهانی فقط به تیم ملی فکر کند و حتی این شرایط وجود دارد که پس از جام جهانی قراردادش را تمدید کنیم.

نبی درباره قرارداد فدراسیون فوتبال با اسپانسر جدید و رفع مشکلات مالی تیم ملی گفت: کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال زحمت های زیادی کشید که این قرارداد ثبت شد. رقم این قرارداد ۱۵ میلیارد تومان است که در کنار سرویس ریالی خدمات دیگری هم به ما می دهد. اما این رقم تنها یک ششم منابع مالی مورد نیاز ماست و مابقی آن را باید از سایر منابع تامین کنیم.

نبی در ادامه درباره انتقاد برخی باشگاه ها از فهرست جدید تیم ملی گفت: دو اردوی قبلی تیم ملی لغو شد و این اولین اردوی آنها برای بازی با تایلند است. عقل سلیم حکم می کرد که استخوان بندی تیمی که در مقدماتی جام جهانی حضور داشت، حفظ شود. نباید سوءتفاهمی برای هیچ باشگاهی به وجود بیاید چون در اردوهای بعدی تیم ملی قطعا تمام بازیکنانی که در قواره تیم ملی هستند دعوت می شوند. اگر اردوهای قبلی برگزار شده بود اکنون این حرف ها مطرح نمی شد. در نهایت دعوت از بازیکنان به اختیار سرمربی تیم ملی است ولی امیدوارم بازیکنانی که در باشگاه زحمت می کشند و شاخص هستند، دعوت شوند.

در ادامه نبی درباره دیدار تدارکاتی تیم ملی با آمریکا و اظهارنظر سخنگوی فدراسیون فوتبال آمریکا درباره قطعی نبودن این دیدار گفت: حرف آنها درست است. قبلا هم گفته بودم که پیشنهاد بازی با آمریکا از سوی یکی از مجموعه هایی که مسوول برگزاری دیدارهای بین المللی هستند به ما رسیده است، ما آن را بررسی می کنیم و نیتمان این است که اگر قرار به انجام این بازی باشد، زمانش بعد از پایان لیگ باشد.

دبیرکل فدراسیون تیم ملی فوتبال درباره دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتبال گفت: فعلا چند بازی مقدماتی جام ملت ها را در پیش داریم. اگر زمان به ما اجازه بدهد در خلال این بازی ها، یک بازی تدارکاتی انجام می دهیم اما پیش بینی اصلی ما این است که در اردوی نهایی که از ۲۰ فروردین ۹۳ آغاز می شود، حداقل ۶ بازی تدارکاتی انجام دهیم چون در آن زمان تیم های ملی کشورهای دیگر راحت تر با ما بازی می کنند.

سرپرست تیم ملی در ادامه درباره اظهارنظر برخی افراد مبنی بر اینکه صعود تیم ملی به جام جهانی شانسی بوده است، گفت: در وهله اول باید بدانیم که باشگاه ها در تحویل بازیکنانشان به تیم ملی نقش موثری داشتند که از آنها تشکر می کنیم، اما همه شاهد بودند که در آن ۲۱ روز سه دیدار حیاتی انجام دادیم که نتیجه حاصل در آنها ثابت می کرد که براساس فکر فنی خوب به دست آمده و اصلا شانسی نبوده است. درست است که در بعضی مواقع شانس در فوتبال دخیل است اما مباحث فنی اصل ماجراست.

نبی در ادامه درباره حضور سپ بلاتر در ایران و احتمال حضور سرالکس فرگوسن و ژرارد هولیه در تهران گفت: بلاتر ۱۵ آبان به تهران می آید و ۱۶ آبان، شب تهران را ترک می کند. مهمان های ما از فیفا و ای اف سی هستند اما آکادمی تیم ملی فوتبال برخی افراد مانند فرگوسن و هولیه را دعوت کرده که آمار آمدن یا نیامدنشان دست خودشان است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات